گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۴/۲ - ۱۳:۴۶


  حاشیه نگاری روز قدس در آبیک؛
  فلسطین محک غیرت ماست/ مسئولین تسلیم زورگویی نظام سلطه نشوند قشرها و گروه‌های مختلف مردم از جمله دانش آموزان، ورزشکاران، معلمان و دانشجویان با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین در راهپیمایی روز قدس شرکت و با مردم مظلوم فلسطین و غزه اعلام همبستگی کردند.

  به گزارش خبرنگار سیاسی نگاه آبیک، سی و نهمین سالگرد روز جهانی قدس امسال نیز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۲ تیرماه سال ۱۳۹۶ مصادف با ۲۸ ماه مبارک رمضان در شهرستان آبیک همزمان با مردم سراسر کشور و دیگر کشورهای اسلامی با حضور گسترده مردم در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی برگزار شد.

  راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر آبیک ساعت ۱۱ صبح از مقابل حوزه مقاومت بسیج ثارالله – بلوار امام خمینی(ره)- خیابان مصلی به سمت مسجد حضرت ولیعصر(عج) با حضور امت ولایتمدار و همیشه در صحنه و با شعار محوری؛ روز جهانی قدس، پشتیبانی از مردم غزه و برائت از رژیم اشغالگر قدس به سمت میعادگاه نماز جمعه برگزار و در پایان قطعنامه راهپیمایی قرائت شد.

   

  مردم آبیک با وجود گرمای شدید و روزه‌داربودن حضور چشمگیری در راهپیمایی روز قدس داشتند، در راهپیمایی امسال حضور تمامی اقشار مردمی از زن و مرد، کودک و پیر، نوجوان و جوان و همچنین گروه‌های مختلف سیاسی، ورزشی، فرهنگی، دانشگاهی، همچنین شخصیت‌های شهرستانی از جمله حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه آبیک، علی رحمانی فرماندار آبیک و سید آیت الله بنی هاشمی رئیس دادگستری شهرستان آبیک، سعید احمدزاده دادستان آبیک و دیگر مسئولین با مردم همراهی کردند.

   

  قشرها و گروه‌های مختلف مردم از جمله دانش آموزان،  ورزشکاران، معلمان و دانشجویان با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین و جمهوری اسلامی ایران در راهپیمایی روز قدس شرکت و با مردم مظلوم فلسطین و غزه اعلام همبستگی کردند.

  همچنین در طول مسیر اقشار مختلف مردم با پرچم‌هایی از حزب‌الله و مقاومت فلسطین و پلاکاردهایی که روی آن شعارهایی درباره حمایت از مردم فلسطین نوشته شده است به جمعیت اضافه می‌شدند.
  مردم با شعارهای “نصر من الله و فتح قریب”، “سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن”، “الله اکبر”، ” مرگ بر اسرائیل” به مسیرهای راهپیمایی می‌پیوستند.
  راهپیمایان در مسیر پرچم‌های به رنگ کشورمان را در دست داشتند و شعارهایی همچون  «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «القدسنا لا اورشلیم” و “مرگ بر نفوذی فتنه گر” سر می‌دادند.

   

   

  حضور خانواده‌های آبیکی که در کنار یکدیگر به راهپیمایی آمده‌اند، چشمگیر بود و صندوق‌های کمک به مردم فلسطین در طول مسیر‌ راهپیمایی در حمایت از فلسطین در نظر گرفته شده بود.

  راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردها و پرچم‌هایی در حمایت از فلسطین و مردم غزه از جمله “فلسطین پاره تن اسلام” است،‌ “تقدیر خداوند این است که فلسطین آزاد شود”، ” مرگ بر سه قاتل کودکان ال سعود، اسرائیل آمریکا بی وجدان” در مسیر حرکت می‌کردند.

  پلاکاردهایی از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در حمایت از قدس به وفور به چشم می‌خورد، همچنین مردم با دست نوشته‌ها و پلاکاردهای از حفظ تفکر ناب امام خمینی در مقابل نظام سلطه دفاع میکردند و مسئولین کشور خواستندبا انقلابی گری در مقابل زورگویی هیچ کشوری دچار تسلیم و انفعال  نشوند.

  همچنین مردم با دست نوشته‌هایی با عنوان “امام میراث فرهنگی نیست سخن و فکر امام هدف انقلاب است” و “جنگ ما جنگ ایمان و عقیده است، جغرافیا و مرز نمیشناسد” و شعارهایی با مضمون شهدای مدافع حرم به راهپیمایی پرداختند.

  پرچم‌هایی نیز مزین به شعارهای “نصر من الله و فتح قریب”،‌ “لبیک یا خامنه‌ای”، “القدس لنا” و نیز پرچم فلسطین که در دست راهپیمایان بود.

   

   

  نکته قابل توجه که راهپیمایی امسال را تا حدی با راهپیمایی روز قدس سال‌های گذشته متفاوت می‌کرد حضور جمع کثیری از جوانان و نوجوانان از اقشار مختلف است که پلاکاردهایی با تصاویر کودکان مجروح فلسطینی در دست داشتند.
  سلفی جوانان با پرچم‌ها و پلاکارد‌ها از دیگر حاشیه‌های جالب راهپیمایی امروز بود.

  در پایان مراسم نیز قطعنامه این راهپیمایی قرائت شد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 × = بیست چهار