گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۴/۱ - ۰۰:۳۵


  پس از گذشت یک هفته؛
  جسد زن آبیکی همچنان مفقود است/ تخلیه آب سد زیاران برای یافتن جسد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک از تخلیه آب سد زیاران برای یافتن جسد زن آبیکی خبر داد.

  محمد حسن رجبی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: جسد زن ۳۸ ساله آبیکی بر اثر غرق شدن در سد زیاران پس از یک هفته جستجو تاکنون پیدا نشده و مفقود است.

  وی افزود: عملیات جست وجوی جسد این زن از بعداز ظهر روز پنج شنبه ۲۵ خرداد سال جاری آغاز شده اما همچنان جسد این شخص مفقود است و باتوجه به حجم آب سد زیاران یافتن آن مشکل است.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک تصریح کرد: جلسه شورای تأمین شهرستان آبیک مبنی بر تخلیه آب سد زیاران تشکیل شده است و صبح امروز(پنجشنبه) ساعت ۶ آب این سد تخلیه خواهد شد.

  رجبی با اشاره به عملیات جستجو برای یافتن جسد این زن آبیکی بیان کرد: بعد از ۷ روز جستجو توسط تیم های غواصی و نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با تجهیزات کامل امدادی به همراه نیروهای آمادگاه آبیک، آتش نشانی، سپاه ناحیه امام صادق (ع)، بسیج و نیروهای مردمی راس ساعت ۶ صبح امروز پنجشنبه یکم تیرماه عملیات جستجوی فرد غرق شده در سد زیارن آغاز می‌شود.

  وی با اشاره  به علت حادثه عنوان کرد:علت دقیق حادثه در دست بررسی است اما نبود تابلوهای هشدار دهنده و فنس کشی مناسب در بروز چنین حوادثی نقش دارند.
  این مسئول در ادامه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه پیش از وقوع حادثه در سد زیاران اضافه کرد: نصب تابلوهای هشدار دهنده و فنس‌کشی اطراف سد زیاران ضروری است، فنس کشی دور سد و مسیر آب و همچنین ایجاد موانع در ورودی سد نقش به سزایی در کاهش حوادث خواهد داشت.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک یادآور شد: با توجه به شروع فصل تابستان و تعطیلات منطقه توریستی زیاران به دلیل داشتن  آب و هوا خوب مسافران و گردشگران زیادی را جذب کرده است.
  رجبی در پایان هشدار داد: سد زیاران به دلیل آب خروشانی محل مناسبی برای شنا نیست، سالانه افراد زیادی به دلیل بی توجهی و بی احتیاطی، برای شنا وارد آن می شوند و جان خود را از دست می دهند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1 + = نُه