گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ - ۰۸:۲۲


  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبیک:
  رشادت‌های شهیدان جنگ تحمیلی به شاهنامه ای دیگر تبدیل شود رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک تصریح کرد: شعرای جوان می بایست همانند فردوسی، با مطالعه تاریخ جنگ تحمیلی رشادت های دلیر مردان این مرز و بوم را به شاهنامه ای دیگر تبدیل کنند.

  به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر نگاه آبیک، به مناسبت شب شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) ویژه برنامه “شب شعر علوی” از سری برنامه‌های  شکوه ضیافت با حضور اسماعیل اوسطی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک، رستم فلاح  پژوهشگرو استاد دانشگاه، جمعی از اساتید شعر و ادب و شاعران جوان در گالری خانه فرهنگ زیاران برگزار شد.

  در ابتدا این آیین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مولای متقیان به وضعیت شعر در شهرستان آبیک و زیاران پرداخت.

  اوسطی اظهار کرد: پس از خلقت انسان شعر اولین هنری بود که مردم به وسیله آن به بیان احساسات خود می پرداختند. همچنین شعر ابزاری برای موعظه، مدح بزرگان و ابراز عشق شد.

  وی خاطرنشان کرد: ورود اسلام به ایران اشعار مذهبی بی شماری در منزلت پیامبر و اهل بیت سروده شد و با پیروزی انقلاب اسلامی و متعاقب آن هشت سال دفاع مقدس علاقه مندان زیادی سعی در انعکاس شجاعت و دلاوری رزمندگان به وسیله شعر داشتند.

   رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک تصریح کرد: شعرای جوان می بایست همانند فردوسی، با مطالعه تاریخ جنگ تحمیلی رشادت های دلیر مردان این مرز و بوم را به شاهنامه ای دیگر تبدیل کنند.

  در ادامه رستم فلاح در زمینه ادبیات غنی فارسی مطالبی را عنوان کرد.

  همچنین حاضرین به سرودن اشعار مناسبتی پرداختند.   

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1 + = پنج