گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۲


  رئیس جهاد کشاورزی آبیک:
  ۶ بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی آبیک تخریب شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: در راستای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی ؛ ۶ بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان تخریب شد.

  بیژن لطفی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک  در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: در راستای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی ؛ ۶ بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان قلع و قمع شد.
  وی دررادامه اضافه کرد: این بناهای غیر مجاز  شامل یک بنا در مرحله اسکلت و ۵  بنای ساختمانی بود که عمدتا در اراضی مرکز خدمات جهاد کشاورزی زیاران از توابع این شهرستان است.

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک تصریح کرد: به منظورحفظ کاربری اراضی کشاورزی و در راستای اجرای حکم قضایی مبنی بر قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی؛ عملیات تخریب و قلع و قمع بناهای ساخته شده در اراضی کشاورزی انجام شد.

  آغاز برداشت جو از ۳ هزار هکتار ازاراضی کشاورزی شهرستان آبیک

  این مسئول در ادامه از آغاز عملیات برداشت جو ازسطح  ۳هزار و ۹۱۹ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.

  وی پیش بینی کرد:  ۱۴ هزار و ۵۴۴ تن محصول جو از این میزان سطح زیر کشت برداشت شود.

  لطفی اظهار کرد: ازاین میزان سطح زیر کشت جو در اراضی کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری؛   ۳هزار و ۷۱۶  هکتار به کشت جو آبی و ۲۰۳ هکتار  به جو دیم اختصاص دارد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: امسال نیز مانند سال گذشته؛ اطلاعات کلیه بهره برداران محصول جو در شهرستان که  ۴۵۰ نفر می باشد توسط کارشناسان مراکز خدمات جهاد کشاورزی در سامانه ثبت شده تا روند خرید توسط شرکت پشتیبانی امور دام از طریق سازمان بورس به راحتی انجام شود.

  لطفی در پایان خاطرنشان کرد : از آنجایی که تنها مکانیسم خرید جو  از کشاورزان از طریق سازمان بورس انجام می شود کاهش دخالت واسطه ها در زمان برداشت این محصول و جلوگیری از فروش آن به قیمت پایین تر از مزایای خرید این محصول به این طریق است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − دو = 2