گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ - ۱۲:۴۰


  معاون فرماندار آبیک تاکید کرد
  ضرورت تغییر الگوی کشت جهت کاهش مصرف آب کشاورزی معاون فرماندار شهرستان آبیک گفت: با الگوی کشت مناسب برای کشاورزان و استفاده بهینه از آب و فاضلاب کشاورزی میتوان به نتیجه مطلوب در زمینه مدیریت آب رسید.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه کشاورزی ظهر امروز(شنبه) با حضور حسینی معاون فرماندار آبیک و اعضا این کار گروه در در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
  سید محمد حسینی، معاون فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه  اظهار کرد: مهمترین مسئله و دغدغه امروز نه تنها در کشور بلکه در تمام دنیا موضوع کم آبی است.
  وی در ادامه افزود: در کشور نیز ما با مشکل کم آبی مواجه هستیم و به دلیل اهمیت ویژه این موضوع در سراسر کشور شورای امنیت ملی در این مسئله ورود پیدا کرده است.
  معاون فرماندار شهرستان آبیک در ادامه اضافه کرد: شورای امنیت ملی در کشور برای تمام دستگاه‌های اجرایی و مسئول در این زمینه اعم از امور آب در هر منطقه ، جهادکشاورزی، بخشداران و فرمانداران وظایفی را تعیین کرده است.
  حسینی تصریح کرد: مسئولین مربوطه باید تمام جوانب اقدامات لازم را بررسی کنند تا کشاورزان به دلیل مسئله کم آبی آسیب نبینند و همچنین موضوع کم آبی در کشور مدیریت شود.
  وی در ادامه تاکید کرد: دستگاه‌های مسئول در زمینه حفاظت از آب پاسخگوی مطالبات مردم و کشاورزان باشند.
  این مسئول با اشاره به ساماندهی چاه‌های آب در شهرستان آبیک  بیان کرد: در خصوص چاه‌های آب تصمیماتی در استان اتخاذ شد بر این مبنا که چاه‌های آب در سراسر استان شناسایی و ساماندهی  شود.
  وی در ادامه اضافه کرد:  همچنین چاه‌های آب غیر مجازی که مورد استفاده برای تعداد زیادی از کشاورزان است و سبب افزایش تولید محصولات کشاورزی و اشتغال می‌شود، شناسایی شوند.
  معاون فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: چاه‌های غیر مجازی حفر شده بدون طی مراحل قانونی به علت عدم آگاهی مالکین اما به علت بهره‌مندی تعداد زیادی کشاورزان از آب این چاه‌ها پرونده این چاه‌ها جهت بررسی و تعیین تکلیف به کمیسیون استانی ارجاع داده شود.
  حسینی تاکید کرد: مسئولین مربوطه تمام جوانب را بررسی کنند تا حقوق مردم و کشاورزان تضییع نشود و همچنین از سوء استفاده برخی از افراد جلوگیری شود.
  وی ابراز کرد: حفاظت از منابع طبیعی از جمله موضوع مهم آب که یک هدیه الهی برای بقای بشریت است،اهمیت بسزایی دارد.
  این مسئول با اشاره به استفاده بهینه از آب عنوان کرد: با بهره‌برداری مناسب، رعایت الگوی مصرف و بهره گیری از دانش روز از جمله آبیاری تحت فشار می‌توانیم، از این نعمت الهی حفاظت کنیم.
  معاون فرماندار شهرستان آبیک در ادامه با اشاره به ضرورت تغییر الگوی کشت اضافه کرد: با الگوی کشت مناسب برای کشاورزان و استفاده بهینه از آب و فاضلاب کشاورزی میتوان به نتیجه مطلوب در زمینه مدیریت آب رسید.
  حسینی در پایان خاطر نشان کرد: امروز بیش از گذشته در موضوع آب شرب و کشاورزی باید هشدارهای لازم برای کاهش مصرف و هدر رفت آب جدی گرفته شود.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − چهار = 4