گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ - ۰۶:۵۷


  باهدف زیباسازی محیط زیست شهری؛
  طرح ضربتی جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی در آبیک آغاز شد باهدف زیباسازی محیط زیست شهری طرح ضربتی جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی در اطراف شهر آبیک آغاز شد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، در اولین روز از هفته محیط زیست صبح امروز(چهارشنبه)با همکاری اداره محیط زیست و شهرداری آبیک در جهت زیبا سازی منظر شهری نخاله‌ها و ضایعات ساختمانی رها شده معابر و حاشیه شهر آبیک پاکسازی شد.
  وجود پسماند های ساختمانی و عمرانی، معضل های زیادی را ازجمله آلودگی های زیست محیطی، بدمنظرگی فضای شهر و همچنین مشکلاتی را برای ساکنین اطراف شهر به وجود آورده است.
  علیرضا انصاری، شهردار آبیک با اشاره به اجرای این طرح ضربتی اظهار کرد: بیش از ۵۰ هزار تن نخاله ساختمانی که به صورت غیر مجاز در پیرامون شهر آبیک تخلیه شده اند.
  وی با بیان اینکه این نخاله‌ها در حال جمع آوری است، تصریح کرد: طبق ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند، تخلیه و ریختن هرگونه زباله ونخاله های ساختمانی از سوی متخلفان در حاشیه، نزدیک شهرها و در مناطق مشخص نشده شهرداری جرم بوده و با متخلفان برخورد قضایی می شود.
  انصاری خواستارشد: شهروندان آبیک ضمن همکاری در راستای حفظ زیبایی شهر، از ریختن هرگونه ضایعات و نخاله های ساختمانی در معابر و اطراف شهر جدا خودداری نمایند.
  شهردار آبیک تاکید کرد: تخلیه ضایعات و نخاله های ساختمانی فقط در جایگاه دفع زباله این شهر مجاز است.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: تخلیه نخاله های ساختمانی دارای هزینه هنگفت و سنگینی برای شهرداری است لذا از شهروندان خواهشمندیم با شهرداری همکاری و از ریختن زباله و نخاله در حریم کوچه ها و جاده ها امتناع کنند. و اگر موردی را مشاهده کردند به شهرداری آبیک اطلاع دهند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − سه = 2