گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ - ۰۹:۱۰


  رئیس دامپزشکی آبیک خبرداد:
  آغاز طرح واکسیناسیون دام های کوچک در آبیک رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک از آغاز طرح واکسیناسیون بروسلوز در دام های کوچک در شهرستان آبیک خبر داد.

  مرتضی یعقوبی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، اظهار کرد: با توجه به مشترک بودن بیماری بروسلوز «تب مالت» و امکان انتقال بیماری از دام به انسان اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی برای کنترل و پیشگیری از بیماری است که در همین راستا اداره دامپزشکی آبیک با اجرای طرح واکسیناسیون بروسلوز اقدام به واکسیناسیون بره و بزغاله های ماده در سطح شهرستان کرده است.

  وی ادامه داد: پیشگیری از شیوع این بیماری‌ مستلزم همکاری بیشتر دامداران بوده و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، در عملیات واکسیناسیون در طرح بهار ه علیه بیماری بروسلوز «تب مالت» بیش از ۲۵ هزار رأس دام سبک تحت پوشش قرار می‌گیرند.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک اعلام کرد: در راستای اطمینان بخشی از ایجاد ایمنی علیه بیماری تب مالت در گله های گوسفند شهرستان، پس از انجام عملیات مایه کوبی این اداره اقدام به نمونه گیری از جمعیت هدف و ارسال به آزمایشگاه استان به منظور انجام آزمایشات لازم می کند.

  یعقوبی بیان کرد: با توجه به حیاتی بودن پیشگیری این بیماری کنترل آن از الویت های این اداره می باشد و تردد غیر مجاز دام، عدم کنترل حیات وحش و تهیه لبنیات سنتی را از عوامل رخداد بیماری تب مالت بیان کرد.

  وی در پایان با بیان اینکه هر ساله تمامی جمعیت دامی شهرستان بر علیه این بیماری واکسینه می شوند گفت: پوشش مناسب واکسیناسیون می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش میزان شیوع تب مالت داشته باشد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 − یک =