گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ - ۰۷:۵۹


  رئیس دامپزشکی آبیک خبرداد:
  معدوم کردن۱۷۰۰کیلوگرم مرغ غیرقابل مصرف در آبیک رئیس دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: محموله مرغ فاقد مجوز حمل دامپزشکی، پس از نمونه برداری، غیر قابل مصرف اعلام و معدوم شد.

  مرتضی یعقوبی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: طی بازدید کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی آبیک از یک واحد عرضه فرآورده های خام دامی بیش از هزار و۷۰۰ کیلوگرم مرغ آلوده ضبط و معدوم گردید.
  وی در ادامه تشریح کرد: این محموله که به صورت غیر مجاز وارد شهرستان شده بود توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی آبیک به عنوان محموله مشکوک تشخیص داده شد و ضبط گردید.
  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک افزود: نمونه برداری از محموله ها و ارسال آن به آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی دامپزشکی انجام شد و بر اساس نتایج آزمایشات محموله مذکور به دلیل فساد میکروبی غیرقابل مصرف اعلام و به روش بهداشتی معدوم گردید.
  یعقوبی در پایان با اشاره به این نکته که در صورت مشاهده تخلفات در این زمینه پرونده افراد متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده میشود، خاطرنشان کرد : با تعامل صورت گرفته است بین مراجع قضایی و دامپزشکی احکام بازدارنده ای نیز برای متخلفین صادر خواهد شد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + 4 =