گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ - ۰۶:۱۲


  یوم‌الله ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران بر علیه استعمار بود یوم‌الله 15 خرداد 1342 نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران بر علیه استبداد و استعمار بود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، فرمانداری شهرستان آبیک به مناسبت گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام ۱۵ خرداد بیانیه ای منتشر کرد.

  متن بیانیه به شرح ذیل است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  چهاردهم خردادماه، سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، عالم فرزانه و بزرگ مردی است که با مجاهدتهای بی بدیل خویش ملت ایران را از ظلم و ستم طاغوت نجات داد و امروزه نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در سرتا سر جهان بعنوان الگویی شایسته برای تمامی نهضتهای آزادی خواه شناخته شده است.

  این عالم وارسته و مبارز راه حق ،هدفها و آرمانهای ارزشمندی را برای ایران اسلامی ترسیم و در عمل نیز تمام هستی خویش را وقف تحقق این اهداف و آرمانها نمودند، عمر با برکت ایشان تماماً در راه جلب رضای خداوند صرف شد و قامتشان جز در برابر خالق هستی، در مقابل هیچ قدرتی خم نگردید.

  یوم‌الله ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران بر علیه استبداد و استعمار بود، این قیام گویای این واقعیت است که اگر ملتی مورد تجاوز و زورگویی قدرت طلبان قرار گرفت، تنها اراده آن ملت است که می تواند در مقابله با ظلم ها و ستم ها ایستادگی کند و سرنوشت خود را رقم زند، روز ۱۵ خرداد، روز ورق خوردن سرنوشت مبارکی بود که اگر چه با خون های جوانان پاک این سرزمین آغشته شد، اما مبداء تحولی بزرگ در عرصه حیات سیاسی و اجتماعی جامعه بود.

  اینجانب ضمن ادای احترام به روح بلند و ملکوتی امام راحل و شهدای گرانقدر قیام ۱۵ خرداد، یاد و خاطره تمامی شهدا و ایثارگران این مرز و بوم را گرامی داشته و ضمن تسلیت این ایام به مردم شریف و ولایتمدار شهرستان آبیک، عموم مردم این شهرستان را دعوت می نمایم تا با حضور پرشکوه خود در مراسمات گرامیداشت این ایام ، بار دیگر با آرمانهای والای معمار کبیر انقلاب و شهدای گلگون کفن و حماسه آفرین ۱۵ خرداد تجدید پیمان نمایند. امید است ایران اسلامی همواره در سایه تدابیر مقام معظم رهبری با اقتدار و در سایه امنیت در صحنه های مختلف سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی و علمی جهان حضور چشمگیر داشته باشد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 − = سه