گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ - ۰۸:۰۱


  رئیس پلیس راه استان خبرداد:
  آمادگی پلیس راه قزوین برای سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب رئیس پلیس راه استان قزوین از آمادگی پلیس راه در محورهای مواصلاتی استان قزوین ویژه سالروز ارتحال امام(ره) خبر داد.

  سرهنگ نصرالله بیگلری، رئیس پلیس راه استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: پلیس راه استان قزوین علیرغم پیش بینی افزایش حجم تردد و سفر به سمت مرقد امام راحل (ره)، با اتخاذ تدابیر لازم و استفاده از گشت‌‌های پلیسی محسوس و نامحسوس، ایمنی سفر را در تمامی محورهای مواصلاتی استان قزوین برقرار می‌کند.

  وی با اشاره به فعال بودن ۲۱ دستگاه دوربین هوشمند ثابت و ۶۰ دستگاه دوربین کنترل سرعت دستی در جاده‌های استان گفت: این دوربین‌ها برای کنترل تخلفات رانندگی و رصد کامل نحوه رانندگی رانندگان و برخورد قاطع و پیشگیرانه با تخلفات رانندگان متخلف و جلوگیری از بروز هر گونه حوادث تلخ استفاده می‌شوند.

  رئیس پلیس راه استان افزود: پلیس راه قزوین با استقرار ۶ ایستگاه پلیس راه جاده‌ای و افزایش گشت‌های محسوس و نامحسوس و با استفاده از دوربین‌های نظارتی و کنترل تخلفات هوشمند، بر رفتار ترافیکی رانندگان نظارت داشته و برخورد قاطع و بدون اغماض با تخلفات رانندگان متخلف خواهد داشت.

  بیگلری با اشاره به قرار گرفتن استان قزوین در کریدور تردد وسایل نقلیه استان‌های غربی، مرکزی ، شمالی و شمال غرب کشور به پایتخت تصریح کرد: از عصر روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه ۹۶ لغایت روز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه ۹۶ شاهد افزایش تردد وسایل نقلیه در تمامی راه‌های استان خواهیم بود که به منظور ایجاد امنیت ترافیکی و سفری ایمن، پلیس راه استان با برگزاری جلسات هماهنگی تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کرده است.

  وی عنوان کرد: با توجه به اینکه به صورت روزانه بیش از ۲ هزار دستگاه اتوبوس در حال تردد در جاده‌های استان هستند نظارت و کنترل مستمر بر رفتار رانندگان ناوگان مسافربری به ویژه رانندگان اتوبوس‌ها به وسیله سامانه هوشمند کنترل الکترونیکی (سپهتن)، با نصب دوربین در داخل اتوبوس به صورت آنلاین با تخلفات رانندگان با قاطعیت برخورد می‌شود.

  رئیس پلیس راه استان خاطرنشان کرد: رانندگان بابد پیش از سفر از سلامت فنی وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل نموده، در زمان رانندگی سرعت مطمئنه را رعایت و از ارتکاب هرگونه تخلفات رانندگی پرهیز کرده و جهت کاهش خستگی و خواب آلودگی به ازای هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه توقف و استراحت کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 − پنج =