گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ - ۰۶:۴۹


  به مناسبت ماه مبارک رمضان؛
  مراسم جزء‌خوانی قرآن‌کریم در مساجد آبیک برگزار می‌شود به مناسبت ماه مبارک رمضان مراسم جزء‌خوانی قرآن‌کریم در مساجد شهرستان آبیک برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر نگاه آبیک، با آغاز ماه مبارک رمضان و ماه نزول قرآن، محافل قرآنی در مساجد شهرستان آبیک برگزار می‌شود. امسال هم مساجد شهر معطر به شمیم دل‌انگیز قرآن شده است.

  تلاوت قرآن کریم فضایل، آثار و فواید دنیایى و آخرتى فراوانى بسیاری دارد؛ بارورى ایمان، صفاى دل، تخفیف گناهان، عبادت برتر، برخوردارى از ثواب فرشتگان و پیامبران، هم‌نشینى با فرشتگان، پیمودن درجات کمال و ترقى در بهشت، درمان بیمارى‌هاى روحى، رفع غم و اندوه، روشنایى دیدگان، مونس تنهایى، عمر با برکت، استجابت دعا، صفاى خانه، رفع عذاب از پدر و مادر نمونه‌ای از برکات تلاوت قرآن کریم است.

  مراسم جزء‌خوانی قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز شهرستان و مردم روزه‌دار شهرستان آبیک در مسجد امام جعفر صادق(ع) و حسینیه چهارده معصوم این شهرستان برگزار می‌شود.

  این مراسم با هدف انس و آشنایی اقشار مختلف مردم با قرآن  و بهره بردن از مزایای معنوی قرائت قرآن می باشد.

  برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم با عنوان “طرح بزرگ قرآنی فرقان ” برای ششمین سال پیاپی در حسینیه چهارده معصوم شهرستان آبیک برگزار می شود.

  این طرح از اول ماه مبارک رمضان آغاز شده و تا آخر این ماه هر روز عصر در حسینیه چهارده معصوم با حضور قاریان شهرستان آبیک قرآئت می‌شود.

  همچنین مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مسجد امام جعفر صادق(ع) در ایام ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر و عصر با حضور قاریان ممتاز شهرستان آبیک برگزار می‌شود.

  در این مراسم حجت الاسلام عبدالرضا رمضانی برخی نکات تفسیری قران کریم را بیان می‌کند.

   

  سنت حسنه ختم حداقل یک جزء از قرآن کریم در ماه رمضان فرصت مناسبی است تا در کنار این انس لفظی، در معنا و مفهوم آن نیز بیندیشیم و در این فرصت پیش آمده، جان را به نور معارف بی بدیلش جلا بخشیم.

  لازم به ذکر است؛در مراسم جزء خوانی قرآن کریم که با همکاری کانون قرآن و نهج البلاغه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجمع القاریان و ستاد نماز جمعه شهرستان آبیک برگزار می‌شود، در هر روز از ماه مبارک رمضان یک جزء از قرآن توسط قاریان تلاوت می‌شود.

   

   

   

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 + = سیزده