گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۸ - ۰۵:۳۳


  با صدور اطاعیه ای:
  دادسرای قزوین خواستار رعایت شئونات اسلامی در ماه رمضان شد دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به مناسبت ماه مبارک رمضان با صدور اطلاعیه ای خواستار رعایت شئونات اسلامی در ماه رمضان شد.

  به گزارش خبرنگلر اجتماعی نگاه آبیک، دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به مناسبت ماه مبارک رمضان با صدور اطلاعیه ای خواستار رعایت شئونات اسلامی در ماه رمضان شد.
  دادسرای عمومی و انقلاب قزوین با آرزوی بهره مندی شهروندان از فضائل و فیوضات ماه پرخیر وبرکت رمضان،جهت حفظ حرمت این ماه ولزوم احترام و اکرام مؤمنین روزه دار اطلاعیه ای به این شرح صادر کرد.

  نظر به اینکه تظاهر به روزه خواری، جرم و موجب تعقیب کیفری است چنانچه شخصی به هر دلیلی قادر به روزه گرفتن نباشد موظف است از هرگونه اعمال و رفتاری که تظاهر به روزه خواری محسوب شود پرهیز کند در غیر اینصورت بنا به وظیفه ذاتی دادستانی، با هر نوع رفتار که موجب خدشه و بی حرمتی ارزشها و شعائر این ماه عزیزشود در صورت مشاهده در شعب ویژه خارج از نوبت رسیدگی و مرتکب مطابق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی به حبس تا ۲ ماه و یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم و برای این افراد برخورد قاطع و قانونی اعمال خواهد شد.

  درادامه این اطلاعیه آمده است: تمام مراکز اقامتی، خدماتی، پذیرایی و صنف اغذیه فروشان مکلفند برای امکان فعالیت در ایام ماه مبارک رمضان از نیروی انتظامی مجوز لازم را دریافت کنند و ارائه خدمات را با حفظ شئون این ماه و پوشش کامل محل انجام دهند و در صورت مشاهده هرگونه تخطی از موارد یاد شده براساس موازین قانون تعزیرات، نظام صنفی و آئین نامه اماکن عمومی، برخورد قانونی می شود.

  در این اطلاعیه مراتب حمایت قاطع و قانونی دستگاه قضایی از تمامی شهروندان و اصناف محترمی که مستلزم و پایبند مقررات شرعی و قانونی هستنداعلام داشته وازاقشار مختلف به ویژه ضابطین قضایی انتظار می رود فضا را برای ورود به ماه ضیافت الهی آماده و مهیا کنند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − هفت = 2