گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۷ - ۲۳:۵۳


  معاون سلامت اداره کل محیط زیست قزوین:
  هوای آبیک برای تمام افراد ناسالم است معاون پایش و سلامت اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: میانگین کیفیت آلودگی هوای آبیک به علت ورود ریزگردها در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌های سنی قرار گرفته است .

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، عبدالحسین مظفری معاون پایش و سلامت اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین اظهار کرد: میانگین کیفیت آلودگی هوای استان قزوین امروز یکشنبه به علت ورود ریزگردها در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است .
  وی افزود: بر اساس اعلام ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان، شاخص کیفیت هوای قزوین به لحاظ پدیده گرد و غبار صبح امروز ۱۲۰پی.اس.آی است که برای افراد و گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.
  مظفری با بیان اینکه شاخص ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی نشان دهنده هوای ناسالم برای گروه های حساس است،تصریح کرد: امروز شاخص هوای ایستگاه شهرستان آبیک با ۱۵۰ پی.اس.آی برای تمامی سنین ناسالم است.
  معاون پایش و سلامت اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین در خصوص منبع آلودگی هوای استان،گفت: منبع بروز ریزگردها از عراق است و ورود آن به کشور موجب ایجاد وزش باد در استان هایی مانند قم می شود و در ادامه با وزش این باد به سمت دشت قزوین، هوای استان آلوده می شود.
  این مسئول ادامه داد: افزایش بیابان زایی در دشت الله آباد بوئین زهرا و بروز گردو غبار ناشی از افزایش این اراضی از دیگر عوامل زیاد شدن میزان آلودگی هوای استان است.
  وی در ادامه به بیماران قلبی،افراد سالمند و کودکان توصیه کرد که تا در هنگام آلودگی هوا از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز و همچنین فعالیت های ورزشی خودداری کنند.
  مظفری در پایان از زنان باردار،کودکان خردسال،بیماران آسمی و قلبی و عروقی خواست که امروز یکشنبه از ترددهای غیرضروری در بیرون از خانه پرهیز کنند.
  گفتنی است؛استان قزوین دارای سه ایستگاه سنجش آلودگی هوا است.
  انتهای پیام/
  منبع: ایرنا

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + = نُه