گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۷ - ۰۸:۱۴


  رئیس دامپزشکی آبیک:
  جوجه‌های رنگی را در خانه نگهداری نکنید رئیس دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: بیماری‌های مشترک بین طیور و انسان که ممکن است از طریق جوجه‌های رنگی به انسان منتقل شوند

  مرتضی یعقوبی، رئیس دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: گرم شدن هوا و تعطیلی مدارس، فروشندگان جوجه‌ های رنگ شده در گوشه و کنار خیابان ‌های شلوغ و پُرتردد شهر بساط فروش جوجه رنگی بر پا می کنند.
  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت:متاسفانه جوجه های رنگ شده که اغلب جوجه مرغ و اردک هستند در شرایط غیر بهداشتی نگهداری می‌شوند.
  وی افزود: متاسفانه دستفروشان جوجه های رنگی را در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب به صورت متراکم و فشرده به دور از تهویه مناسب در کنار خیابان‌ های آلوده به دود و انواع میکروب‌ های بیماری‌ زا نگهداری و عرضه می‌کنند.
  یعقوبی در ادامه اضافه کرد: این جوجه ها اغلب عمر کوتاهی داشته و ضعیف و بیمار هستند که البته برخی از این جوجه ‌ها ممکن است با داشتن ظاهری سالم و مقاوم ناقل میکروب‌ های بیماری ‌زا و بیماری‌های مشترک بین طیور و انسان باشند.
  این مسئول در پایان عنوان کرد: بیماری‌های مشترک بین طیور و انسان که ممکن است از طریق جوجه‌های رنگی به انسان منتقل شوند ، آنفلوانزای طیور و یا باکتری سالمونلا دانست ( باکتری‌های دستگاه گوارش طیور هستند) که می‌توانند به انسان منتقل شوند و مشکلات عدیده ای را برای کودکان به همراه داشته باشند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 2 = دو