گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۴ - ۱۴:۲۸


  ابهام در آرای نهایی روحانی و رئیسی
  احتمال تغییر در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری چقدر است؟ ابهام در آرای نهایی روحانی و رئیسی با وجود آنکه قریب به یک هفته از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم می گذرد، هنوز درباره آمار نهایی آرای حسن روحانی و سید ابراهیم رئیسی اما و اگرهایی وجود دارد.

  به گزارش سرویس سیاسی نگاه آبیک، در تازه ترین این اظهارنظرها آیت الله موحدی کرمانی از احتمال ریزش دو میلیونی آرای روحانی به دلیل تخلفات انتخاباتی خبر داده و گفته هرچند این ریزش آرا تاثیری بر پیروزی حسن روحانی ندارد، اما می تواند آرای روحانی را به ۲۱ و آرای رئیسی را به ۱۹ میلیون افزایش دهد.

  پیش از این سید ابراهیم رئیسی در نامه ای از شورای نگهبان خواسته بود به تخلفات انتخاباتی رسیدگی کند. با این حال سخنگو و دبیر شورای نگهبان هرچند از تخلفات در انتخابات خبر داده اند اما گفته اند که انتخابات سالم بوده و تخلفات صورت گرفته تاثیری بر نتیجه انتخابات ندارد.

  در همین حال رئیس جمهور نیز از آرای اخذ نشده ای گفته که تلویحا به اعتقاد او می توانسته در سبد رای وی ریخته شود. به این ترتیب به نظر می رسد که دست کم در مقام گفتار، روحانی نیز آرای موجود خود را دقیق ندانسته و معتقد است می توانسته بیش از این رای کسب کند.

  شورای نگهبان قرار است سه شنبه هفته آینده نظر خود درباره نتیجه نهایی انتخابات را اعلام کند.

  انتهای پیام /

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 2 = یک