گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۳ - ۰۷:۰۴


  امروز صورت گرفت؛
  رونمایی از طرح ارتقا سلامت کارگران در آبیک صبح امروز از طرح ارتقا سلامت کارگران با حضور مدیر کل سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در شهرستان آبیک رونمایی شد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، مراسم رونمایی از طرح ارتقا سلامت کارگران با حضور مسعود بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اردشیر صفاپور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین ، دماری مجری طرح از موسسه ملی تحقیقات سلامت و مسئولین خانه‌های بهداشت کارگری واحدهای اجرای طرح در سالن اجتماعات کسب و کار شهرصنعتی کاسپین آبیک برگزار شد.

  در این مراسم مسعود بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین ضمن خیر مقدم به مسوولین و مدعوین حاضر در جلسه، اهداف کلی طرح ارتقا سلامت کارگران را در چهار بعد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی تشریح کرد و اظهار کرد: اجرای دقیق این طرح باعث کاهش رفتار پر خطر، جلوگیری از انجام کارهای غیر ایمن و رفتارهای استرس زا، افزایش بهره وری کارگران خواهدشد .
  وی افزود: با اجرای دقیق این طرح شاخص های سلامت کارگران بهبود یافته و بهره وری مراکز صنعتی و تولیدی نیز افزایش خواهد یافت.
  بابایی با اشاره به پایلوت بودن این طرح خاطرنشان کرد: این طرح از سال گذشته به صورت مرحله ای در استان قزوین در حال اجرا بوده و محصول این پروژه الگوی ارتقا سلامت کارگران است که پس از پایلوت و ارزشیابی شاخص آن می توانیم برای تعمیم ملی آن تصمیم گیری کنیم.

  در ادامه این مراسم اردشیر صفاپور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: ۵۰۰نوع مواد مخدر جامعه و جوانان ما را تهدید می کند که از این رو ستاد اقداماتی در جهت آموزش و آگاهی به مردم به ویژه کارگران را آغاز کرده است.

  وی جامعه هدف این ستاد را در وهله اول واحدهای دارای بیش از۱۰۰نفر کارگر عنوان کرد و افزود: با فرستادن کارشناسان به واحدهای بالای ۱۰۰نفر و ارائه پکیج های آموزشی و اطلاع رسانی از مضرات این ماده افیونی ،این افراد کارگران را از خطرات اجتماعی آگاه خواهند ساخت.
  دماری مجری طرح هم گزارشی از عملکرد شرکت ها از ابتدای طرح تاکنون ارائه داد و انتظارات خود را بیان کرد و سپس به تعدادی از واحدهایی که در اجرای طرح موفقیت های چشمگیری داشتند لوح تقدیری از سوی معاون اجتماعی و فرهنگی وزارت متبوع اهدا شد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × شش = 42