گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱ - ۱۱:۲۷


  رئیس دامپزشکی آبیک خبر داد:
  انجام تست سل و بروسلوز برای بیش از ۶۹ هزار دام رئیس اداره دامپزشکی سهرستان آبیک گفت: در سال 1395 در مجموع 32هزار و600 راس دام سنگین تحت پوشش تست سل و 36هزار و 488راس دام سنگین تحت پوشش تست بروسلوز قرار گرفتند.

  مرتضی یعقوبی،رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اطهار کرد: در راستای برنامه های سازمان دامپزشکی کشور اکیپ مبارزه با بیماریهای دامی شهرستان آبیک بر روی دام های واحدهای گاوداری صنعتی شهرستان عملیات تست سل و بروسلوز را انجام دادند.
  رییس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: بیماری سل و بروسلوز از مهم ترین بیماری‌های عفونی و مشترک بین انسان و دام می باشد.
  وی تشریح کرد: بهترین و موفق‌ترین روش‌های پیشگیری از بیماری سل گاوی رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای از جمله اعمال اصول امنیت زیستی، پاکسازی و ضدعفونی محیط و محدود کردن تردد دام‌های پرخطر است.
  یعقوبی در ادامه افزود: که در این راستا عملیات تست سل و بروسلوز در دامداریهای شهرستان با موفقیت صورت پذیرفت.
  این مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان آبیک از لحاظ تعداد گاو شیری در رتبه برتر استان قرار دارد در سال ۱۳۹۵ در مجموع ۳۲هزار و۶۰۰ راس دام سنگین تحت پوشش تست سل و ۳۶هزار و ۴۸۸راس دام سنگین تحت پوشش تست بروسلوز قرار گرفتند.
  وی در ادامه اضافه کرد: واکسیناسیون دام‌ها، شناسایی کانون‌های آلوده و رعایت بهداشت در دامداری‌ها را از روش‌های پیشگیری و کنترل بیماری بروسلوز است.
  یعقوبی در پایان ضمن هشدار به مدیران واحدهای دامداری در خصوص ورود و خروج بدون مجوز دام از دامداری‌ها خاطرنشان کرد با برنامه ریزی‌های به موقع در انجام تست سل و بروسلوز و رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای و همچنین اعمال نظارتهای لازم، میزان ابتلا دامداریهای تحت پوشش دامپزشکی شهرستان به بیماریهای سل و بروسلوز کاهش چشمگیر خواهد داشت.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × = ده