گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۳/۱ - ۰۷:۵۲


  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک:
  در انتقال مصدومان به بیمارستان ولیعصر با مشکل روبرو هستیم رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک گفت: : متاسفانه امدادگران ما در انتقال مجروحان و مصدومین جاده ای به بیمارستان ولیعصر آبیک به دلیل تعطیل بودن بخش‌های از این بیمارستان دچار مشکل شده‌اند.

  محمد حسن رجبی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های آبیک اظهار کرد: متاسفانه امدادگران ما در انتقال مجروحان و مصدومین جاده ای به بیمارستان ولیعصر آبیک به دلیل تعطیل بودن بخش‌های از این بیمارستان دچار مشکل شده‌اند.
  وی در ادامه اضافه کرد: مصدومین را به ناچار به مراکز درمانی شهرهای هشتگرد و نظر آباد اعزام و مصدومینی که حال وخیمی داشته باشند به بیمارستان‌های استان جهت مداوا اعزام می‌کنیم.
  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک افزود: بُعد مسافت و زمان برای امدادگران هلال احمر بسیار مهم است چرا که مصدومانی که دچار ترومای قفسه سینه و مغز داشته باشند با خطر مواجه خواهند شد.
  رجبی با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در خدمات نوروزی عنوان کرد: خدمات نوروزی این سازمان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز و در ۱۵ فروردین سال جاری پایان یافت.
  وی در ادامه تشریح کرد: در طول این طرح ۱۰ حوادث به جمعیت هلال احمر شهرستان گزارش شد که از این تعداد ۶ مورد تصادف جاده ای و در مجموع ۲۲ نفر مصدوم شدند.
  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک افزود: از ۲۲ مصدوم تصادفات جاده ای ۸ نفر به بیمارستان اعزام شدند همچنین ۱۱ نفر به صورت سرپایی مداوا و متاسفانه ۳ نفر فوت شدند.
  رجبی تصریح کرد: در طرح نوروزی ۴۰ دستگاه روز آمبولانس استفاده شده به طوری که هر روز دو دستگاه آمبولانس مستقر و همچنین ۲۰ دستگاه روز ست نجات مستقر بودند.
  این مسئول در ادامه اضافه کرد: ۱۶۰ امدادگر و نجات گر در طی طرح نوروزی با ما همکاری کردند و همچنین در فضای دوستدار کودک ۲۲ عضو از جمعیت هلال احمر حضور داشتند.
  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با اشاره به برگزاری مسابقات دادرس عنوان کرد: مسابقات دادرس در سطح شهرستان انجام شده، و در مرحله استانی نیز تیم دختران موفق به کسب مقام سومی استان شد.
  رجبی با اشاره به اعتبار تخصیص داده شده جهت احداث پایگاه ثابت شهرستان آبیک اعلام کرد: ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار از طرف فرمانداری و در حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار از طرف جمعیت هلال احمر استان جهت احداث پایگاه ثابت در این شهرستان تخصیص یافته است.
  وی در پایان از پیگیری های فرماندار شهرستان آبیک جهت اختصاص زمین به منظور ساخت پایگاه امدادی این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 × پنج =