گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۰


  رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین:
  کانال آب زیاران آبیک ۲ قربانی گرفت رئیس مرکز فوریت های پزشکی قزوین گفت: سقوط پسر ۸ ساله در کانال آب « مادر» مرگ وی و عموی خود را رقم زد.

  پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: ساعت ۲۰:۳۳ دیروز جمعه با اعلام خبر غرق شدگی در کانال روستای دارالسرور تیم تکنیسینهای پایگاه اورژانس ناصر آباد به محل حادثه اعزام شدند.

  وی افزود: در این حادثه پسر بچه ۸ ساله به دنبال بی احتیاطی داخل کانال سقوط کرده و جریان شدید آب باعث غرق شدن وی شده بود همچنین عموی این کودک که برای نجاتش به داخل آب رفته بود هم سرنوشت بهتری از برادرزاده خود نداشت.

  نامدار ادامه داد: جریان آب اجساد را با خود از محل سقوط دور کرده و جستجوهای نیروهای امدادی و مردمی برای یافتن اجساد کماکان بی نتیجه بود و هنوز اثری از این افراد یافت نشده است.

  وی بیان کرد: یک تیم اورژانس تا ساعتی بعد از حادثه در محل مستقر بود و بعد از آن به علت یافت نشدن افراد و احتمال پایین زنده پیدا شدن به پایگاه خود مراجعه کردند.

  هنوز اثری از اجساد پیدا نشده و در این مرحله جستجو بعد از قطع جریان آب ادامه خواهد یافت.

  کانال آبیاری بزرگ استان قزوین «مادر» با طول نزدیک به ۷۰ کیلومتر آب رودخانه زیاران را به مزارع شهرستانهای آبیک، قزوین و تاکستان منتقل میکند و به علت عبور از مناطق شهری و کنار جاده ها هرساله چندین مورد حادثه غرق شدگی در این کانال اتفاق می افتد.

  نداشتن حصار ایمن حتی در محل عبور کانال از داخل خود شهر قزوین و سایر شهرها عامل افزایش تلفات انسانی در مسیر شریان حیاتی استان قزوین شده است.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − سه = 1