گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ - ۰۸:۲۸


  رئیس دادگستری آبیک:
  شعبه ویژه به تخلف انتخاباتی رسیدگی می‌کند رئیس دادگستری شهرستان آبیک گفت: شعبه ویژه دادسرا و محاکم کیفری برای برخورد با تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، آیت اله بنی هاشمی رئیس دادگستری شهرستان آبیک در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان آبیک اظهار کرد: با هر گونه رفتار مجرمانه از سوی کاندیدا و طرفداران آنها برخورد قانونی می‌شود.
  وی افزود: شعبه ویژه دادسرا و محاکم کیفری در شهرستان برای برخورد سریع و قانونی با تخلفات حوزه انتخاباتی تشکیل شده است و نظارت و رصد فضای مجازی و غیرمجازی در حال انجام است.
  رئیس دادگستری شهرستان آبیک اضافه کرد: امیدواریم تخلفاتی در حوزه انتخابات شهرستان با تبعیت از قانون در میان کاندیداها کاهش یافته و حتی امیدواریم وجود نداشته باشد چراکه دشمن کار خود را از همین امروز برای ایجاد اختلال در انتخابات آغاز کرده و تاکنون خواب ها و نقشه‌های زیادی برای کشورمان تدارک دیده است.
  وی تصریح کرد: از آن جایی که به روز برگزاری انتخابات نزدیک می‌شویم باید اعضای ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی اقدامات لازم را برای پیشگیری هر چه بیشتر تخلفات اجرا کنند تا شاهد انتخابات پرشور و با مشارکت حداکثری مردم باشیم.
  بنی هاشمی اعلام کرد: پیشگیری از تبلیغات زود هنگام در فضای مجازی و حقیقی، اطلاع رسانی جرایم و مجازات قانونی از طریق رسانه‌ها از جمله وظایف ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی است.
  وی خطاب به دستگاه های مختلف اجرایی و نظارت اظهارداشت: موظفیم به عنوان مجری یا ناظر قانون برای برگزاری یک انتخابات سالم، به اجرای مُرّ قانون پای بند باشیم.
  رئیس دادگستری شهرستان آبیک با بیان این که در اعتماد مردم به ما هرگز نباید خدشه ای وارد شود، تأکید کرد: رأی مردم حق الناس است و باید نسبت به آن احترام قائل شویم و به نحو احسن از آن پاسداری کنیم.
  وی خاطرنشان کرد: صیانت از آرای مردم در انتخابات بسیار اهمیت دارد چرا که برای این امر الزام شرعی و قانونی داریم؛ از این رو در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب در برگزاری حداکثری و سلامت کامل انتخابات باید از همه امکانات استفاده کنیم.
  بنی هاشمی یادآورشد: متولیان انتخابات باید ضعف های دوره قبل را که احصا کرده و برای برطرف کردن آنها در انتخابات ۲۹ اردیبهشت بکوشند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 × دو =