گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۸:۴۲


  نگاه آبیک گزارش می‌دهد؛
  تب و تاب تبلیغات در آبیک به اوج خود رسید/ آخرین تلاش کاندیداها برای کسب آرا تب و تاب تبلیغات داوطلبین شورای شهر و حامیان نامزدها در ساعت‌های پایانی تبلیغات به اوج خود رسید.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از ۷ اردیبهشت ماه و تبلیغات انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شد.
  کمتر از ۴۸ ساعت به آغاز رای‌گیری انتخابات و در آخرین ساعت‌های فعالیت‌های تبلیغاتی تنور تبلیغات داغ و داغ تر شده است، کوچه و خیابان های شهر مملو از تبلیغات پوستری، کاغذی و بنرهای نامزدهاست ، مردم و هواداران نامزدها هیجان خاصی دارند و انتظار می‌رود این شور و هیجان تا ساعت‌های پایانی امشب(چهارشنبه) ادامه خواهد داشت.
  بلوار آیت‌الله طالقانی در شهر آبیک به دلیل شلوغی و ازدحام بیشتر جمعیت، اکثر نامزد‌ها اقدام به گشایش ستادهای تبلیغاتی خود در این خیابان کردند و هواداران در حال تبلیغ برای کاندیدای مورد نظر خود هستند.
  مناطق مختلف شهر با اقلام رنگارنگ تبلیغی نامزدهای انتخاباتی حال و هوایی کاملاً انتخاباتی به خود گرفته است و بحث درباره برنامه‌ها و شخصیت نامزدهای انتخاباتی به موضوع داغ روز بین مردم تبدیل شده است.


  نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا و طرفدارانشان با بکارگیری شیوه‌های متنوع تبلیغات در فضای مجازی با ایجاد کانال و گروه‌های مختلف و در فضای حقیقی با نصب بنر همراه با شعارهای متنوع، ارسال پیامک، انتشار تبلیغات در روزنامه های محلی، نصب عکس و پوستر و سخنرانی در شهر انجام می دهند و همچنین با ایجاد یک ستاد به پخش سرودهایی با مضامین مختلف سنتی، پاپ و ملی، توزیع شیرینی و شربت و پخش تراکت و پوسترهای تبلیغاتی به دنبال جلب آرای مردم هستند.
  سخنرانی‌های کاندیداها از ستادهای تبلیغاتی پخش می‌شود همچنین برخی از کاندیداهای شورای شهر به صورت چهره به چهره با مردم سخن گفته و برنامه‌هایشان را تشریح می‌کنند.


  از دیگر روش‌هایی که موجب شلوغی خیابان‌ها و ستادهای انتخاباتی شده جلسات و تجمعات هواداران نامزدهای انتخاباتی در ساعات پایانی شب در مقابل ستادهای انتخاباتی است.
  اکثر خیابان ها و معابر و حتی کوچه‌های شهر مملو از عکس و تصویر نامزدهای انتخاباتی شده است علیرغم اینکه شهرداری آبیک مکان‌های مشخصی را برای نصب پوسترهای تبلیغاتی نامزدها مشخص کرده اما طرفداران به این میزان اکتفا نکرده و تابلوها و پوسترهای تبلیغاتی داوطلبین بر در و دیوار خانه‌ها، پشت شیشه مغازه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، تیربرق، درختان و در هر نقطه از شهر دیده می‌شود.
  برگزاری تریبون های آزاد در مناطق مختلف سطح شهر، تبلیغات روی اتومیبل‌ها و راه انداختن کارناول‌های شادی از دیگر بخش‌های جالب توجه این روزها در سطح شهر است.


  در این میان گروه‌های دانشجویی، طلبه‌ها و افراد سرشناس با حضور در مناطق روستایی و محله‌های حاشیه‌ای و محروم چهره به چهره به تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر می‌پردازند.
  این روزها کارگران شهرداری پرکارترین روزهای سال خود را می‌گذرانند زیرا با حجم زیادی از کاغذهای تبلیغاتی که بر روی زمین ریخته شده است، می‌طلبد که هر ساعت این کاغذها از روی زمین جمع شود وگرنه تردد برای شهروندان مشکل خواهد شد.

  اما آنچه در این میان حائز اهمیت است، اینکه نباید در این شور انتخاباتی از اخلاق و اخلاق‌مداری دوری کرد چرا که طی چند روز گذشته تعداد زیادی از پوسترها و تابلوهای تبلیغاتی کاندیداهای انتخاباتی پاره شده است که این امر به دور از انصاف و اخلاق تبلیغاتی است.
  به هر حال این روزها و تب و تاب رقابت و تبلیغات به پایان خواهد رسید و آنچه بر لوح سپید تاریخ باقی می‌ماند، سند ماندگار حماسه سیاسی مردم است که بار دیگر عزم و اراده خود را به رخ دشمنان ایران اسلامی کشیده و بر گفته‌های غلط و شوم آنها خط بطلان می‌کشد.


  لازم به ذکر است؛ به استناد ماده ۶۶ قانون انتخابات کشور، فعالیت‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای در ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه مورخ ۲۸ اردیبهشت پایان می‌یابد.
  انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات دوره شوراهای اسلامی روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + یک =