گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۱:۰۶


  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک:
  امکانات امدادی هلال احمر شهرستان آبیک افزایش می‌یابد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک گفت: امکانات امدادی هلال احمر شهرستان آبیک جهت مدیریت بهتر در مواقع بحران افزایش می‌یابد.

  محمد حسن رجبی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک با اشاره به امکانات این سازمان در سطح شهرستان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان برای ۲ درصد از مردم اقلام امدادی ذخیره کرده است، که البته این مقدار اقلام کافی نیست .
  وی در خصوص ضرورت‌های افزایش تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر بیان کرد: جمعیت هلال احمر در بحران‌ها و حوادث فعالیت ویژه ای دارند و در سراسر کشور جز اولین مجموعه‌هایی هست که به محل حادثه اعزام و اقدام به امدادرسانی می کند.
  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک افزود: جمعیت هلال احمر خدمات به هنگام و مناسبی را در مواقع بحران به آسیب دیدگان ارائه می‌دهد اما با توجه به بحران خیز بودن کشور و وقوع حوادث طبیعی متعدد از سال گذشته تاکنون، تقویت تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر ضروری است.
  رجبی با اشاره به افزایش امکانات امدادی تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام شده با مرکز استان و پیگیری‌های فرمانداری درصدد افزایش تجهیزات و اقلام امدادی و شارژ انبارهای جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک هستیم.
  این مسئول عنوان کرد: این سازمان دارای ۸ دستگاه ماشین آلات اعم از آمبولانس، لیفتراک، ست نجات، مینی بوس و موتور سیکلت در اختیار دارد و با این تجهیزات و اقلام امدادی در حوادث طبیعی و غیر طبیعی به یاری هموطنان آسیب دیده خواهیم شتافت.
  وی اعلام کرد: ۲۵۰ عضو فعال در قالب امدادگر، جوانان و داوطلب با جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک همکاری می‌کنند و از این تعداد ۷۰ عضو خانم هستند.
  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک با اشاره به برگزاری مانور بزرگ استانی اذعان کرد: سال‌های گذشته که مانور بمباران هوایی نیروگاه شهید رجایی با شرکت تمامی کار گروه های امداد و نجات انجام شد جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در ارزیابی استانی این مانور نمره قابل قبولی گرفت و در حال حاضر نیز آمادگی کامل برای شرکت در مانور بزرگ استانی داریم.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در پایان از همشهریان عزیز خواست در مواقع حوادث با شماره ۰۲۸۳۲۸۹۱۹۵۵ و شماره رایگان ۱۱۲با هلال احمر تماس و حوادث را اعلام فرمایند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + = نُه