گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۰


  امام جمعه آبیک:
  کاندیداها فتنه دشمن را در کشور تکمیل نکنند امام جمعه شهرستان آبیک گفت: دشمن همواره به دنبال فتنه در کشور است کاندیداها مراقب باشند با حرفایشان طراحی نیمه‌کاره دشمن را تکمیل نکنند.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته  آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) این شهر برگزار شد، با اشاره به مناظرات تلویزیونی نامزدها اظهار کرد: برخی نامزدها از پاسخگویی به مردم در مناظرات طفره می روند و به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازند.
  وی با بیان اینکه  این طفره رفتن از مطالبات نشان ضعف دولت فعلی است، بیان کرد: مطالبات اصلی مردم مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری  است.
  امام جمعه شهرستان آبیک در ادامه افزود: دولتمردان مشکلی اصلی مردم را فراموش کرده‌اند و حصر و زندان فتنه گران  انتقاد می‌کنند.
  موسوی تصریح کرد: برخی نامزدها به دروغ می‌گویند میخواستند در خیابان‌ها دیوار کشی کنند ما نگذاشتیم و یا می‌گویند ما سایه جنگ و خشونت  را از سر کشور دور کردیم.
  خطیب جمعه شهرستان آبیک هشدار داد: دشمن همواره به دنبال فتنه در کشور است کاندیداها مراقب باشند با حرفایشان طراحی نیمه‌کاره دشمن را تکمیل نکنند.
  وی افزود: سایه جنگ را ملت و مردم ایران به پشتوانه رهبری و مدافعان حریم ولایت از کشور دور کرده است مقام معظم رهبری بارها به نامزدها توصیه کرده اند از تخریب یکدیگر بپرهیزید.
  خطیب جمعه شهرستان آبیک با اشاره به معیارهای مهم انتخاب نامزد ریاست جمهوری یادآور شد: کسب را انتخاب کنید که خود را خدمتگدار مردم  بداند ساده زیست، مومن، صادق و بهددور از هرگونه اشرافی گری و تجملات زندگی کند.
   وی در ادامه اضافه کرد: کسی را انتخاب کنید که برای مدیریت اجرایی کشور مدیریت قوی و همت جهادی داشته و همچنین از درد و رنج مردم احساس درد و رنج کند و همواره به ظرفیت های داخلی چشم بدوزد.
  موسوی ضمن تبریک عید نیمه شعبان گفت: بر اساس مطالعات و بررسی‌های  صورت گرفته در کتب دینی مذاهب مختلف اعتقاد به ظهور منجی یک عقیده بشری و انسانی است.
  وی اضافه کرد: تمام ادیان ابراهیمی و مذاهب موجود معتقد و منتظر نجات دهنده در واپسین دوران تاریخ هستند.

  اعتقاد به منجی یک پدیده اصیل اسلامی است

  امام جمعه شهرستان آبیک با بیان اینکه اعتقاد به منجی ریشه اصیل در تمام اقوام جهان دارد، ابراز کرد: از دوران انبیا تاکنون به آمدن منجی در همه دوران‌ها بشارت داده‌ شده است.
  موسوی افزود: نام منجی موعود در کتاب‌های ادیان مختلف و منابع کهن تاریخی ذکر شده است همچنین در ۲۵ منبع کهن تاریخی معتبر نام امام زمان (عج) آمده است.
  امام جمعه شهرستان آبیک با اشاره به اسامی منجی موعود در کتب مختلف تاریخی عنوان کرد: پسر انسان، صاحب، سروش، بهرام، بنده یزدان، خجسته، خسرو، فردوس اکبر، صمصام اکبر، بقیه الله، سوشیانت ، منصور، ایستاده، فرخنده و راهنما از جمله نام هایی است که در کهن ترین منابع تاریخی و مذاهب اقوام ملل آمده است.
  وی تصریح کرد: انتظار مهدویت یک عمل جهانی و بشری است که از ابتدای پیدایش بشر وجود داشته و تا ختم عالم وجود دارد.
  خطیب جمعه شهرستان آبیک  در پایان با بیان اینکه مهدی موعود با خصوصیات ویژه در بین مسلمانان شناخته شده است اضافه کرد: اعتقاد به وجود منجی موعود یک پدیده اصیل اسلامی است که ریشه در قرآن دارد و همچنین احادیث معتبر در منابع مختلف شیعه و سنی در باب این موضوع وارد شده است.
  انتهای پیام

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + = یازده