گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۱


  به مناسبت روز شورا؛
  همایش شوراهای بخش بشاریات شهرستان آبیک برگزار شد به مناسبت روز شورا همایش شوراهای بخش بشاریات شهرستان آبیک با حضور داود محمدی نماینده مردم قزوین ، آبیک ، البرز در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برگزار شد

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، به مناسبت ۹ اردیبهشت روز شوراها همایش شوراهای بخش بشاریات شهرستان آبیک عصر امروز(دوشنبه) با حضور داود محمدی نماینده مردم قزوین ، آبیک ، البرز در مجلس شورای اسلامی ، علی رحمانی فرماندار شهرستان آبیک ، حبیبی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها دیگر مسئولین برگزار گردید.
  علی رحمانی، فرماندار آبیک در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: با سیری در زندگی آقا امام حسین (ع) متوجه خواهیم شد که اگر قیام امام حسین(ع) و پاسداری ایشان از اسلام صورت نمی گرفت شاید امروز اسلام باقی نمی‌ماند و جهان اسلام و تشیع به خطر می افتاد.

  ویدر ادامه ضمن اشاره به تولد امام حسین (ع) بیان کرد: امام خمینی (ره) چه روز و مناسبت خوبی را به نام پاسدار انتخاب نموده اند که مصادف با سالروز تولد امام حسین (ع) می باشد و به این نهاد مقدس که از امام (ره) به ما ودیعه رسیده است افتخار می کنیم

  فرماندار آبیک با اشاره به نهم اردیبهشت روز شوراها ابراز کرد: تشکیل شوراها در همان اول انقلاب در دستور کار قرار گرفت به عنوان نهادی که بتواند در کنار دولت حلقه وصل دولت و مردم باشد و یکی از کسانی که سخت به دنبال مبحث شوراها بود آیت الله طالقانی بودند اوایل انقلاب شوراها تحت نظر جهاد و در مباحث محلی راه اندازی شد .
  رحمانی تصریح کرد: اولین وظیفه شوراها مدیریت مسائل محل خودشان است در حوزه روستایی ، بخش ها، شهرها ، شهرستان ها ، استان ها و شورای عالی استان ها که قوانین خاص خودشان را دارند.
  وی ادامه داد: نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است و هنگامی که زمان تبلیغات رسمی انتخابات آغاز شود داوطلبین می توانید با توجه به برنامه های که دارند تبلیغات خود را آغاز کنند.

  این مسئول اعلام کرد: تبلیغات زود هنگام و قبل از آغاز رسمی زمان تبلیغات ممنوع است و اگر در محافل خانگی روشنگری اتفاق بیفتد مشکل خاصی ندارد اما اگر در محافل و مجالس عمومی تبلیغات صورت بگیرد و همچنین از امکانات دولتی استفاده گردد تخلف محسوب می شود.

  علی رحمانی خطاب به کاندیدای شورای شهر و روستا تاکید کرد: نسبت به اجرای قوانین و رعایت آن اهتمام ویژه داشته باشند و از تخریب یکدیگر جدا خوداری نمایند
  کاندیدا نسبت به اجرای قوانین و رعایت آن توجه ویژه داشته باشند

  وی تصریح کرد: نباید برای اثبات خودمان دیگران را تخریب کنیم البته انتقاد موضوع پسندیده ای است،برخی ها به دولت انتقاد می کنند که دولتمردان اشرافی هستند ولی امروز بخشداران ما مسئولین شهرستان در همه روستاها حضور فعال دارند به این می گویند مدیریت جهادی ، مدیریت جهادی و انقلابی یعنی همین . یعنی مدیران باید در میان مردم باشند .

  فرماندار آبیک ادامه داد: آنانی که امروز نقد غیر منصفانه می کنند کجا هستند که ببینند بخشداران بیش از ۹۰ بار به روستاها سرکشی کرده اند . روستاهای همچون یزبر از انقلاب تاکنون هیچ خدماتی در آن صورت نگرفته است، این را می گویند مدیریت جهادی و انقلابی، بنده تمام روستاهای شهرستان را رفته و سرکشی کرده ام.

  وی تصریح کرد: اینها مباحثی نیست که با شعار حل شده باشد ، تمام این ها اقدام بوده است، دولت که قطعا در سال اقدام و عمل موفق بوده و در سال اقتصاد مقاومتی تولید – اشتغال هم موفق خواهد شد چرا که زیرساخت آن به نحو خوبی فراهم شده است .

  علی رحمانی در ادامه ضمن اشاره به خدمات دولت اظهار کرد: گوشت زیاران که به مدت ده سال بود تعطیل شده بود امروز این شرکت جان دوباره گرفته ، افتتاح و به چرخه تولید بازگشت.

  وی ادامه داد: امسال به یکصد واحد تولیدی از طریق سایت بهین یاب منابع مالی تزریق شده است و از تعطیل شدن نجات یافته البته باید دید این کارخانه ها در چه زمانی تعطیل شده است .

  فرماندار آبیک افزود: دولت با نفت ۴۰ و ۵۰ دلاری این خدمات را انجام داده است، خدمات گسترده ای که در بخش بشاریات و شهرستان آبیک صورت گرفته با توجه به این منابع مالی محدود بوده است امروز این توسعه ی که در منطقه بشاریات و خاکعلی صورت گرفته است بی سابقه بوده است .

  وی ادامه داد: دولت علیرغم انتقادات غیر منصفانه در حوزه امنیت ، بودجه دفاعی و امنیتی را ۱۲۸ درصد افزایش داده است . ما کشوری هستیم که همیشه باید در مقابل تهدیدات دشمنان خود را تجهیز نماییم، اهتمام دولت نگاه ویژه به موضوع امنیت بوده است.

  رشد ۱۲ درصدی مشارکت در ثبت نام شواری شهر و روستا در آبیک

  علی رحمانی افزود: پس از برجام سامانه دفاعی s300 از همین محل عبور داده شد، هواپیمای نو خریدارای شده و البته مخالفین ورود هواپیما نو به کشور خود از جمله اولین استفاده کننده های این هواپیماها بودند

  وی ادامه داد: موضوع انتقال آب سد طالقان از آرزوهای دیرینه مردم استان قزوین بوده است وعده ای که شخص استاندار محترم جناب آقای دکتر همتی و نمایندگان استان داده بودند و در سفر هیئت دولت به استان قزوین با موافقت رئیس جمهور این مهم محقق شد و در سفر دوم جناب آقای دکتر روحانی به استان گلنگ احداث کانال انتقال آب سد طالقان به زمین زده شد.

  وی ادامه داد: تمام خدماتی که انجام می شود صف اول همه این زحمات شوراها هستند اگر شما در روستا نباشید و زحمت نکشید شاید این موفقیت ها حاصل نمی شد و به عزیزانی که به عرصه شوراها ورود پیدا کرده اند خوش آمد می گویم که برای تعیین سرنوشت خود وارد این عرصه شده اند شهرستان در این دوره با رشد ۱۲ درصدی مشارکت در ثبت نام مواجه بوده است که این موضوع سبب پرشور شدن انتخابات خواهد شد و قطعا برای نظام مفید است.

  رحمانی اظهار کرد: ما پیگیر مجتمع آبرسانی نودوز هستیم که با رفع مشکل برق آن تا پایان تابستان وارد شبکه خواهد شد، مردم بخش بشاریات مردم همیشه در صحنه هستند، استاندار محترم در سفر اخیرشان به بخش بشاریات از شور و شعف مردم ابراز خوشحالی نمودند خدمت به مردم برای ما افتخار و عبادت است .

  وی در پایان با اشاره به خدمات مطلوب علی رجبی بخشدار بخش بشاریات از زحمات خالصانه و صادقانه ایشان تقدیر و تشکر نمود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت − 8 =