گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۸ - ۰۲:۲۰


  یادداشت/مقداد ذکی زاده
  تکرار یک وعده تکراری! این روزها در حالی که همه منتظر بودند تا روحانی دراین باره توضیح قانع کننده ای ارائه دهد، در کمال ناباوری وی باز هم وعده ای را که چندی پیش کتمان کرده بود بر زبان جاری ساخت

  به گزارش سرویس سیاسی نگاه آبیک، اولین روزهای سال جدید بود که حسن روحانی در یک نشست خبری، وعده صریح خود در مورد بهبود اوضاع اقتصادی کشور در ۱۰۰ روز را که در سال ۹۲ و در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده بود، کتمان کرد.

  روحانی گفت: «من حافظه ام کم نیست، من می دانم چه گفتم، من گفتم در پایان ۱۰۰ روز اعلام می کنم چه کار کردم. مگر مشکلات در ۱۰۰ روز حل می شود؟ کسی این را می گوید که عقل نداشته باشد. مشکلات اقتصادی ۱۰۰
  سال دیگر هم حل نمی شود… »

  بعد از اینکه روحانی در اواخر دوره ریاستش بر دولت یازدهم، این چنین زیر یکی از مهم ترین وعده هایش زد، رسانه ها با باز نشر سخنان وی در سال ۹۲ به وی یادآوری کردند که وعده بزرگی همچون «حل مشکلات اقتصادی در ۱۰۰ روز » موضوعی نیست که افکار عمومی به این راحتی از کنار آن عبور کند، بر همین اساس رئیس جمهور باید در قبال این وعده و دلایل عملی نشدن آن پاسخگو باشد.

  اما این روزها در حالی که همه منتظر بودند تا روحانی دراین باره توضیح قانع کننده ای ارائه دهد، در کمال ناباوری وی باز هم وعده ای را که چندی پیش کتمان کرده بود بر زبان جاری ساخت و روز گذشته به هنگام ورود به سازمان صدا و سیما برای ضبط برنامه تلویزیونی، درباره برنامه عملی خود برای ایجاد رونق تولید، خروج از رکود و حل بیکاری گفت: یک برنامه مدون دارم که آن را منتشر می کنم.

  وی افزود: در این برنامه درباره تولید که چه اقداماتی باید انجام بگیرد وهمچنین بحث اشتغال مطرح می شود و مسئله رکود؛ البته ما الان رکود نداریم جز در یک بخش. یعنی اقتصاد ما فقط در یک بخش و آن هم مسکن رکود دارد مابقی بخش ها از رکود خارج شده؛ در عین حال درباره رونق اقتصادی هم در این برنامه آمده است ضمن اینکه من بازهم یک برنامه صد روزه هم خواهم داشت که اعلام می کنم.

  رئیس جمهور در این مصاحبه بر خلاف ادعایش در نشست خبری اخیر خود، خواسته یا ناخواسته اعلام کرد که وعده بهبود اوضاع اقتصادی طی ۱۰۰ روز از برنامه ها و وعده هایش در زمان انتخابات قبلی بود و حالا به هر دلیلی این وعده محقق نشده و بر همین اساس وی قصد دارد تا یک برنامه ۱۰۰ روزه دیگر ارائه دهد؛ به هر صورت استفاده روحانی ا ز واژه «بازهم » در سخنان اخیر خود بهترین موید برای این است که وی پیش از این وعده ۱۰۰ روزه را داده بود و معلوم نیست که چرا در نشست خبری خود این وعده را کتمان کرد.

  اعلام برنامه ۱۰۰ روزه برای حل مشکلات اقتصادی کشور آنهم زمانی که مردم با مشکلات شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می کردند در رأی آوردن روحانی بی تأثیر نبود چرا که مردم در زمان رقابت های انتخاباتی با استناد
  به همین وعده رئیس جمهور، خوشحالی خود را از پایان مشکلات اقتصادی اعلام می کردند.

  البته با لحن قاطعی که روحانی وعده صریح خود در مورد بهبود اوضاع اقتصادی در ۱۰۰ روز را کتمان کرد، باید منتظر بمانیم و ببینیم که در روزهای آینده این وعده تکراری وی چه سرنوشتی پیدا می کند.

  انتهای پیام/۱۴۰۴

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + پنج = 6