گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۶ - ۰۹:۱۹


  رئیس اداره دامپزشکی آبیک:
  نظارتهای بهداشتی دامپزشکی در شهرستان آبیک تشدید می‌شود رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک از تشدید نظارتهای بهداشتی دامپزشکی آبیک بر عرضه فرآورده های خام دامی خبر داد.

  مرتضی یعقوبی، رئیس ادراه دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: با توجه به حساسیت وظایف دامپزشکی درجهت ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و تأمین فرآورده‌های خام دامی سالم و بهداشتی و با عنایت به در پیش بودن فصل گرما و ضرورت کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی، نظارت بر فرآورده های خام دامی در این شهرستان تشدید می شود.

  وی گفت: در سال گذشته ۷هزارو ۲۲۴ مورد بازدید از مراکز عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی و رستورانها و مراکز بسته بندی وخودروهای حمل در شهرستان آبیک انجام شده است.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک افزود: ابتلا به برخی از بیماری های مشترک بین انسان ودام از طریق مصرف فرآورده های خام دامی آلوده صورت که بیانگر لزوم نظارتهای بهداشتی بر نحوه تولید، توزیع و نگهداری فرآورده های خام دامی است.

  یعقوبی همچنین از عموم مردم خواست از خرید گوشت قرمز فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی، گوشت از پیش چرخ شده و گوشت مرغ با قطعات ران و سینه فاقد بسته‌بندی و یا فرآورده‌های خام دامی بسته بندی با برچسب مخدوش، خودداری کرده و فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تهیه و در خرید این محصولات به مهر و برچسب معتبر دامپزشکی توجه کنند.

  وی در پایان تصریح کرد: اداره دامپزشکی در تمام ساعات شبانه روز و ایام تعطیل آماده دریافت گزارشات مردمی از طریق سامانه تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا دریافت پیامک از طریق سامانه ۵۰۰۰۱۵۱۲ است.

  انتهای پیام/۱۴۰۴

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + 4 =