گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۲/۶ - ۱۰:۴۸


  معاون استاندار قزوین خبرداد:
  اختصاص ۱۳۰۰ میلیارد ریال برای ساخت تصفیه‌خانه آب سد طالقان معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: برای ساخت تصفیه‌خانه طرح انتقال آب سد طالقان به استان قزوین، ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص می یابد.

  علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزونی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: پس از چندین سال، بالاخره تلاش‌های مسئولان استان قزوین به ثمر نشست و عملیات اجرایی ساخت تصفیه‌خانه انتقال آب سد طالقان به قزوین آغاز شد.

  وی افزود: طرح انتقال آب سد طالقان از مدت‌ها پیش در وزارت نیرو مطرح شده بود که پس از رایزنی‌های بسیار توسط استاندار و نمایندگان مجلس و همچنین مدیران شرکت آب منطقه‌ای قزوین با آن موافقت شده و در سفر اخیر رئیس جمهور به استان قزوین دستور ساخت تصفیه‌خانه این طرح صادر شد.

  معاون عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و به روش BOT اجرا می‌شود که برای ساخت آن ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

  فرخزاد با بیان اینکه این طرح در سازمان برنامه و بودجه ردیف ملی دریافت کرد، گفت: برای آغاز این پروژه در سال جدید ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که باید تملک اراضی مورد نیاز این طرح به سرعت انجام شود.

  وی با بیان اینکه انتقال آب سد طالقان به استان قزوین آب شرب ۲۰۸ شهر و روستای استان قزوین را تأمین می‌کند خاطرنشان کرد: با ساخت این تصفیه‌خانه کابوس آب بی‌کیفیت شهرستان آبیک پایان می‌یابد و مردم این منطقه از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند.

  گفتنی است؛ این تصفیه‌خانه در زمینی به مساحت ۲٫۵ هکتار ساخته‌ می‌شود و ۱۰ هزار متر مکعب ظرفیت دارد.
  انتهای پیام/۱۴۰۴

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 − = شش