گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۳


  فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی آبیک:
  ارتش آماده دفاع از کشور در مقابل تهدیدات دشمنان است فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی آبیک با اشاره به اینکه تهدیدات دشمن مانند طبل توخالی می‌باشد، گفت: ارتش با آمادگی کامل آماده گوش به فرمان رهبری است

  سرهنگ محسن نظری، فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی آبیک به مناسبت روز ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به برگزاری اجمالی رژه در شهر قزوین، مطرح کرد: برگزاری مراسم رژه روز ارتش را تجدید بیعت با مقام معظم رهبری و تجلیل از خانواده‌های شهدا بیان کرد.

  وی افزود: مراسم رژه روز ارتش بیانگر به نمایش گذاشتن قدرت و آمادگی رزمی و توان نیروهای ارتش در برابر دشمنان و روز تجدید میثاق با امام راحل و شهدا است.

  نظری با اشاره به نقش ارتش در پیروزی و حفظ لنقلاب، خاطرنشان کرد: با توجه به غائله‌های گنبد، کردستان و آذربایجان و خبر منحل شدن ارتش، امام راحل با درایت و هوشیاری تمام، ۲۹ فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند که نخستین روزهایی بود که امام نامگذاری کرد.

  این مسؤول با اشاره به وظیفه سنگین امروز ما در قبال شهدا، عنوان کرد: وظیفه ما این است که رشادت‌های شهدا را به نسل سوم انقلاب و جوانان منتقل کنیم و آن‌ها بدانند که تهدیدات دشمنان تغییر یافته است.

  فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی آبیک با اشاره به آماده به خدمت بودن ارتشیان و نثار جانشان در راه کشور و ولایت فقیه، تأکید کرد: کلیه پرسنل این آمادگاه در آمادگی کامل روحی و جسمی در جریان آخرین اطلاعات بوده و کاملا آگاه و گوش به فرمان ولی امر خود هستند.

  وی یادآور شد: مراسم رژه روز ارتش، تجلیل از ایثارگری‌های رزمندگان جان بر کفی است که ۸ سال دفاع مقدس جانانه در برابر دشمنان ایستادگی کردند و نگذاشتند حتی یک سانتی‌متر از خاک ایران به دست دشمنان بیافتد.

  نظری در ادامه روز ارتش را متعلق به همه آحاد جامعه ذکر و تصریح کرد: مردم و مسئولان باید روز ارتش را روز ملی و یک سرمایه ملی بدانند.

  این مسؤول با اشاره به شعار تعیین شده توسط مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال، بیان داشت: ارتش نیز همانند سازمان‌های دیگر کشور با جدیت به دنبال اجرای شعار سال و پیروی از منویات مقام معظم رهبری است و به همین منظور با وجود شرایط تحریمی، ادوات بسیار پیشرفته‌ای ساخته شده که توسط مسئولان مربوط اطلاع رسانی می‌شود.

  فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک بیان کرد: جهان در شرایط کنونی با جنگ‌های نامتقارن مواجه است که آموزش‌های لازم در این زمینه به نیروها داده شده و ادوات و تجهیزاتی تهیه شده که ما را در این شرایط در آمادگی کامل قرار داده است.

  وی عنوان داشت: ۲۹ فروردین روز تجلیل از دلاوری‌های سلحشور مردان ارتش می‌باشد که به عنوان نخستین بازوی توانمند انقلاب اسلامی تلاش‌‌های خستگی ناپذیری را در جهت حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و حراست از کیان کشور از خود نشان داده‌ اند.

  این مسؤول با بیان اینکه هیچ چیز شایسته‌تر از آن نیست که یاد و نام شهیدان و فداکاران راه خدا گرامی داشته شود، ادامه داد: آنان که به عهد و پیمان خود با خدا و با امام عزیز وفا کردند و هستی خود را به میدان آورده، صادقانه از حریم اسلام و نظام اسلامی دفاع کردند و به بهای نثار جان خود، خطر دشمن را از انقلاب و میهن اسلامی‌مان دور ساختند.

  نظری در پایان روز ارتش و نیروی زمینی، را بهانه‌ای برای سپاسگذاری از این دلاورمردان دانست و اظهار کرد: برای علت نامگذاری روز ارتش باید صفحه‌‌های تاریخ انقلاب را ورق بزنیم و به گذشته بازگردیم، به محض اینکه انقلاب شروع شد و تظاهرات گسترده مردم در سراسر کشور به وجود آمد، کمر رژیم پهلوی شکسته شد.

  انتهای خبر/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × شش = 48