گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۰۹:۲۵


  نگاه آبیک گزارش می‌دهد
  انتظار مردم آبیک از شورای نگهبان در تأیید و رد صلاحیت‌ها در انتخابات ریاست جمهوری نگاه آبیک از انتظار مردم آبیک از شورای نگهبان در تأیید و رد صلاحیت‌ها در انتخابات ریاست جمهوری گزارش می‌دهد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ این روزها که احساس مسؤولیت مردان و زنان را به عرصه‌ی انتخابات کشیده است، وقتی حرف از قانون و ملاک و میزان می‌شود و عده‌ای را از این مهم محروم می‌دارد، خواسته و ناخواسته ندای اعتراض بی‌مورد امر را بر ناآگاهان مشتبه می‌کند.

  با وجود سیل مردم جهت ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری امروز وظیفه شورای نهگبان بیش از پیش پررنگ می‌باشد و مردم از شورای نگهبان انتظار دارند در رد صلاحیت‌ها هیچ‌گونه رو جناحی را در نظر نداشته و پیروی از ولایت فقیه را در اولویت قرار دهند و افراد انقلابی را تأیید صلاحیت کنند.

  یکی از فرهنگیان آبیکی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به سیل ثبت‌نام کنندگان ریاست جمهوری با ابراز تاسف از اینکه چنین شیوه‌ای مورد تشویق بعضی‌ها قرار می‌گیرد و می‌گویند این آزادی است، چنین شیوه‌ای را مسخره کردن نظام دانست و با بیان اینکه ریاست جمهوری یعنی دومین مقام رسمی و اولین مقام اجرایی کشور به‌شمار می‌رود، گفت: آیا رجل دینی مذهبی آقازاده‌ای‌ است که دست مادرش را گرفته و برای ثبت نام آمده این طبیعی و عادی است؟

  وی با بیان اینکه به اندازه‌ای بازار آشفته شده که آنهایی که نامه داده بودند که ما نخواهیم آمد و فرمان رهبری را به خاطر مسائل مختلف گوش می‌دهیم وسوسه شدند و آمدند، متذکر شد: نتیجه این آمدن‌ها مشخص است تضعیف شورای نگهبان، قطب‌های مختلف جامعه را به جان هم انداختن، مردم را از آرامش خارج و فضا را برای دشمنان آماده کردن و .. این‌ها نتیجه چنین کاری است.

  مقام معظم رهبری نیز با اشاره به اهمیت شورای نگهبان، خاطرنشان کردند: شما باید ناظر بر قوانین مجلس باشید، و باید بدانید که به هیچ وجه ملاحظه نکنید. باید قوانین را بررسی نمایید که صددرصد اسلامی باشد.

  به هیچ وجه گوش به حرف عده‌ای که می خواهند یک دسته کوچک مردم ما خوششان بیاید و به اصطلاح مترقی هستند، ندهید، قاطعانه با اینگونه افکار مبارزه کنید. خدا را در نظر بگیرید.

  اصولا آنچه که باید در نظر گرفته شود خداست، نه مردم، اگر صد میلیون آدم، اگر تمام مردم دنیا یک طرف بودند و شما دیدید که همه آنها حرفی می زنند که بر خلاف حکم قرآن است بایستید و حرف خدا را بزنید، ولو اینکه تمام بر شما بشورند. انبیا هم همین طور عمل می کردند؛ مثلا موسی در مقابل فرعون مگر غیر از این عمل کرد؟ مگر موافقی داشت.

  یکی دیگر از شهروندان آبیکی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به حضور افراد حامی فتنه در بین ثبت‌نام کنندگان ریاست جمهوری، مطرح کرد: افرادی هم خاکستری هستند که نه تمایل به نظام دارند و نه به سمت اصحاب فتنه تمایل دارند لذا شاید برخی این افراد را بخواهند به صحنه بیاوردند باید این افراد تایید صلاحیت نشوند.

  این شهروند آبیکی عنوان کرد: جذب حداکثری برای نظام، در تایید صلاحیت‌ها جایی ندارد زیرا اگر موشکافانه این تایید صلاحیت ها صورت گیرد مردم هم حضوری حداکثری خواهند داشت.

  یکی از معتمدین آبیکی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ اظهار داشت: در انتخاباتی که در پیش داریم برخی از اصحاب فتنه که رافت نظام بر تن آنها خورده یک مقداری جان گرفته و به صحنه آمدند و مردم از شورای نگهبان می‌خواهند به کسانی که در برابر جمهوری اسلامی ایستادند و توبه هم نکرده‌اند اجازه عرض اندام ندهد.

  وی خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند که شورای نگهبان اجرای قانون و کشف حقیقت را برای مردم بیان کند و مردم در فضای آرام در انتخابات حضوری پررنگ داشته باشند.

  یکی از بسیجیان آبیکی نیز بیان داشت: این اطمینان را باید داشته باشیم که شورای نگهبان، ‌سازمانی است که تحت‌تاثیر جوسازی‌ها و القائات قرار نمی‌گیرد، بر اساس قانون عمل می‌کند و محور کار در این نهاد، قانون است.

  وی با اشاره به سخنان دبیر شورای نگهبان مبنی بر این‌که «محور در تصمیم‌گیری‌ها برای صلاحیت کاندیداهای ریاست‌جمهوری قانون است.» گفت: شورای نگهبان باید افراد انقلابی را تأیید کند و از تأیید افراد حامی فتنع خودداری کنند.

  یکی از دانشجویان آبیکی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ اظهار داشت: شورای نگهبان در فرصت بررسی صلاحیت ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات ریاست‌جمهوری به سر می‌برد و طبق قانون این نهاد تنها مرجع اعلام نظر نهایی درباره رد یا تایید صلاحیت‌هاست.

  وی افزود: شورای نگهبان تابع قانون بوده و هست و بر اساس قانون به وظیفه خود عمل خواهد کرد و باید از تأیید افراد ناصالح خودداری کنند تا انتخابات در فضایی آرام برگزار شود.

  یکی از معلمین آبیکی با اشاره به اینکه انتخاب اصلح یکی از مهمترین و سخترین وظایفی است که بر عهده مردم جامعه گذاشته است، مطرح کرد: انتخاب یکی از سخت‌ترین کارهایی است که افراد برای خرید هرچیز یا انتخاب دوست نیاز دارند چرا که افراد همیشه به دنبال انتخاب بهترین‌ها هستند.

  وی افزود: انتظار جدی مردم از شورای محترم نگهبان قانون اساسی این است که در این وانفسای فشار افراطیون تسلیم خواسته‌های ناحق آنان نشده و برای همه نامزدها قانون را اجرا نموده و همانطور که قانون اساسی پیش بینی کرده است تا کسی احراز صلاحیت علمی و انقلابی و … نشد به هیچ عنوان چه برای خبرگان و چه برای مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت نگردد.

  بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران نیز در این‌باره خاطرنشان کردند: شورای نگهبان، موردتایید اینجانب می‌باشند شورای محترم نگهبان، که حافظ احکام مقدس اسلام و قانون اساسی هستند، موردتایید اینجانب می‌باشند.

  وظیفه آنان بسیار مقدس و مهم است و باید با قاطعیت به وظایف خود عمل نمایند، گفت: البته توجه به اهمیت حفظ نظام جمهوری دارند که با آن هیچ حکم و امری مزاحمت نمی‌کند و برای حفظ آن از هیچ کوششی نباید مضایقه کرد ومعلوم است آقایان با تعهدی که دارند تحت تاثیر هیچ جوی واقع نمی شوند. ان شاءالله موید باشند.

  (صحیفه امام ج۱۹ ص۱۵۵)

  یکی از کسبه شهر آبیک نیز تصریح کرد: امام راحل(ره) برای اینکه انقلاب منحرف نشود و به سرنوشت دیگر انقلاب‌ها دچار نگردد شورای نگهبان را تعیین کردند فلذا این جایگاه، جایگاه بسیار مهمی برای حفظ نظام و حاکمیت الهی محسوب می‌شود.

  وی به نقش مهم و سرنوشت‌ساز شورای نگهبان در انتخابات نیز اشاره و تصریح کرد: وظایف شورای نگهبان همچون کار قضاوت از حساسیت و تاثیرگذاری بسیاری برخوردار است زیرا اگر شما کسی را تایید کنید و او صلاحیت لازم را نداشته باشد انتظارات مردم را برطرف نکرده و از طرفی دیگر نیز ممکن است با رد صلاحیت یک فرد یک جامعه را از خدمت آن محروم کنید.

  یکی از هنرمندان آبیکی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ مطرح کرد: کسانى هم که می‌خواهند صلاحیت‌ها را ملاحظه کنند و بر اساس آن تصمیم ‌گیرى کنند، همه چیز را در کنار هم باید ببینند.

  وی متذکر شد: رئیس جمهور، هم باید کارى باشد، هم باید مردمى باشد، هم باید مقاوم باشد، هم باید ارزشى باشد، هم باید باتدبیر باشد، هم باید پابند به قوانین و مقررات باشد – مجرى قانون است – هم باید درد مردم را احساس کند، هم باید طبقات مختلف مردم را ببیند؛ اینها خصوصیاتى است که در انتخاب آن کسى که ما میخواهیم کلید اجرائى کشور را به او بسپریم.

  یکی از ورزشکاران آبیکی با اشاره به اینکه رأی تک تک افراد نقش دارد و ما مردم در این زمینه تصمیم‌گیریم، یادآور شد: هیچ کس هم نگوید که رأى من یک نفر چه اثرى دارد. میلیون‌ها از همین یک نفرها تشکیل می‌شود. همه احساس وظیفه کنند و ان‌شاءاللّه وارد میدان شوند.

  وی تأکید کرد: اگر نظارت شوراى نگهبان نباشد، و اگر تأیید صحت انتخابات‌ به وسیله‌ى شوراى نگهبان انجام نگیرد، اصل این انتخابات‌ زیر سؤال خواهد رفت و اعتبار خود را از دست خواهد داد؛ چه انتخابات‌ مجلس، چه انتخابات‌ خبرگان، چه انتخابات‌ ریاست جمهورى، و هر انتخاباتى که نظارت آن بر عهده‌ى شوراى نگهبان است.

  لازم به ذکر است انتخاب افرادی صالح، مؤمن، انقلابی و لایتمداری همه بر دوش شوراى نگهبان گذاشته شده است که باید در این راستا از هرگونه ملاحظه‌ کردن خودداری کنند.

  به گزارش نگاه آبیک؛ تقوا و پرهیز از تجمل‌گرایی و رضای خدا، شجاعت و ایستادگی برای دفاع از حق مردم، استقلال در فکر و اندیشه، داشتن برنامه مدون و جامع و برخورداری روحیه استقامت و اراده پولادین و از همه مهمتر انقلابی بودن و در خط ولایت و بی‌تفاوت نبودن نسبت به ارزش‌ها و فرهنگ دینی اسلامی از جمله خصوصیات بارز یک کاندید اصلح است که مردم باید در انتخابات پیش رو به آن توجه داشته باشند.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  چهار × = 36