گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۲۴ - ۱۶:۰۷


  امام جمعه موقت آبیک
  جوانان نباید بدنبال الگوهای بزک کرده اروپایی بروند رمضانی با بیان این که جوانان امروز نباید به خود ستم کنند و به دنبال الگوهای بزک کرده اروپایی بروند، تصریح کرد: حضرت زینب(س) بهترین، مقدس‌ترین و مترقی‌ترین الگوی یک زن با طهارت در جهان اسلام است.

  حجت‌الاسلام عبدالصمد رمضانی امام جمعه موقت آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت زینب(س) گفت: صبر زینب یک شورش بر اساس حیاتی معقول است که همواره در بحرانی‌ترین شرایط، بهترین جهت را برای تاریخ و زمانه ساخته و پرداخته کرده و عالمی را درس داده است.

  وی با بیان اینکه اینکه حضرت زینب(س) در یک روز ۱۸ نفر از اعضای خانواده خود را از دست داد، تصریح کرد: حضرت زینب(س) بانوی مقاوم و مجاهدی بود که در نهضت عاشورا همچون کوهی استوار در برابر مصایب و سختی‌ها ایستادگی کرد.

  امام جمعه موقت آبیک با اشاره به حادثه عاشورا عنوان کرد: حضرت چنان محکم و استوار در مقابله به سختی‌ها از خود ایستادگی نشان می‌داد که در حادثه کربلا با نظاره صحنه به شهادت رسیدن خانواده خود دست از مبارزه و جهاد برنداشت.

  این روحانی با تأکید بر اینکه ارزش و عظمت حضرت زینب به علت موضع و حرکت انسانی و اسلامی او براساس تکلیف الهی بود، مطرح کرد: زنان ایرانی با اقتدا به حضرت زینب(س)مظهر حجب و حیا می‌باشند.

  حجت‌الاسلام رمضانی متذکر شد: زینب کبری عفت ‏خویش را حتی در سخت‏‌ترین شرایط به نمایش گذاشت. او در دوران اسارت و در حرکت از کربلا تا شام سخت ‏بر عفت ‏خویش پای می‌‏فشرد.

  وی هدف دشمنان را کم رنگ کردن حجاب اسلامی و غیرت دینی ذکر کرد و گفت: یکی از اهداف مهم رسانه‌های غربی و شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های ضد انقلابی کم رنگ کردن حجاب و عفاف در جوامع اسلامی است.

  امام جمعه موقت آبیک با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با عبرت گرفتن از حوادث عاشورا و بردباری و مقاومت حضرت زینب و خطابه‌های روشنگرایانه‌اش توانست رژیم طاغوت را محکوم به شکست و نابودی کند، گفت: انقلاب اسلامی با تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌های مادران و همسران شهدا که الگوی صبرشان حضرت زینب(س) بود، رقم خورد.

  این روحانی تأکید کرد: امروز هم اگر مقاومتی در سوریه هست و رزمندگان اسلام گرداگرد حرم حضرت زینب به عنوان مدافعین حرم از کیان اسلام دفاع می‌کنند از برکات وجودی این بانوی گرامی اسلام است.

  حجت‌الاسلام رمضانی افزود: زینب(س) نمونه بارز یک زن آزاده و والا در یک خانواده صالح است و رشادت‌ها و خطبه‌های بی‌نظیر ایشان در حادثه کربلا سبب شده آن بزرگوار در تاریخ اسلام بی‌مانند جلوه کند.

  وی با بیان این که جوانان امروز نباید به خود ستم کنند و به دنبال الگوهای بزک کرده اروپایی بروند ابراز داشت: حضرت زینب(س) بهترین، مقدس‌ترین و مترقی‌ترین الگوی یک زن با طهارت در جهان اسلام است.

  وی ادامه داد: زن محور خانواده اسلامی است و تکیه همه خانواده به عملکرد زن در خانواده است، خانواده با وجود زن شکل می‌گیرد، باید بدانیم با تشکیل خانواده در جامعه مسؤولیت زن‌ها و مردها زیاد می‌شود و دشمنان نمی‌خواهند که مهم‌ترین رکن جامعه که خانواده است تشکیل شود.

  حجت‌الاسلام رمضانی با اشاره به تلاش دشمنان در استفاده ابزاری از زن خاطرنشان کرد: جوامع غربی با استقلال زن می خواهند از آنها استفاده ارزان کنند، برای سرمایه‌گذاری‌هایشان از آن استفاده کنند، برای تبلیغ محصولاتشان از زن سوءاستفاده کنند و در نهایت ارزش زن را فقط به بهای مادی و غریزه‌ای کاهش دهند.

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 × چهار =