گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ - ۱۶:۰۸


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک خبر داد
  حضور حدود ۱ هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف در آبیک رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک از حضور حدود ۱ هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف در آبیک، خبر داد.

  حجت‌الاسلام محمدصادق جانمحمدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک؛ در گفت وگو با خبرنگار  نگاه آبیک؛ اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف از امروز در ۸ مسجد شهرستان آبیک آغاز شده که ۹۵۶ نفر از مردم این شهرستان معتکف شده‌اند که ۱۰۰ نفر از دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی مراسم اعتکاف را تشکیل می‌دهند.

  وی با بیان اینکه از ۸۵۶ معتکف شرکت‌کننده در مراسم معنوی اعتکاف ۵۳۶ خانم و ۳۲۰ آقا هستند، ادامه داد: در مسجد امام جعفرصادق(ع) شهر آبیک ۲۳۰ آقا و در مسجد ولیعصر(ع) ۲۵۰ خانم و در مسجد ۱۴ معصوم(ع) شهر خاکعلی هم ۱۰ آقا و ۷۳ خانم معتکف شده‌اند.

  حجت‌الاسلام جانمحمدی با اشاره به حضور پرشور جوانان روستایی در مراسم اعتماف، عنوان کرد: در مساجد روستاهای قشلاق ۴۰ آقا و ۶۰ خانم، حاجی‌تپه ۱۰ آقا و ۲۰ خانم، خرم‌پشته ۳۰ آقا و ۶۰ خانم، کوندج ۵۳ خانم و زیاران ۲۰ خانم معتکف شده‌اند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه از ۸۵۶ شرکت‌کننده در اعتکاف شهرستان آبیک، ۷۰ درصد جوانان هستند، ادامه داد: برگزاری حلقه‌های معرفت، ختم قرآن و صلوات، کلاس‌های تجوید قرآن و نماز، سخنرانی‌های اخلاقی، بازگو کردن خاطرات جبهه و جنگ، برپایی مراسم مذهبی و قرائت زیارتنامه‌ها از جمله برنامه‌های اعتکاف است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با تاکید بر این که اعتکاف، عبادتى مستحبى و تقرب جویانه و داوطلبانه است، افزود: اهمیت حفظ شخصیت و منزلت و احترام کسانی که در این مراسم عبادی شرکت کرده و از قبله دنیا گرایان جدا می شوند تا به قلب و قبله هستی بپیوندند چند برابر می‌شود.

  وی با اشاره به نقش اعتکاف در خودسازی، تزکیه و پرورش نفس گفت: انسان در گیر و دار زندگی و غوطه‌وری در امور دنیایی نیاز به فراغت دارد تا بتواند با خدای خود خلوت کند و درجهت به تکامل و رستگاری رسیدن قدم بردارد که بهترین فرصت، ایام اعتکاف در ایام البیض ماه رجب است که در این سه روز انسان می‌تواند از معنویات، برکات و نورانیت آن استفاده کند.

  حجت‌الاسلام جانمحمدی با تاکید بر این که پرورش در ابعاد مختلف وجودی باعث سعادت و کمال انسان می‌شود، مطرح کرد: روح انسان نیازمند نیایش و مناجاتی شیرین و زیبا با خداست چرا که ارتباط هر موجود ضعیفی با منشا قدرت تعالی آفرین است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، تأکید کرد: اعتکاف، معجونی شفابخش و سازنده از همه عبادات است که باعث جلای روح انسان و پالایش از زنگار غفلت و آلودگی گناه است.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی و سخنرانی خود در حرم امام رضا(ع) در خصوص توجه و تعهد ایمانی و دینی مردم ایران شرکت آن‌ها را در مراسم اعتکاف مثال زدند، بالندگی مراسم اعتکاف در کشور مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

  جانمحمدی در پایان با اشاره به اینکه اعتکاف به معنای خلوت با خدا و دوری از مسائل مادی و دنیوی و روزه گرفتن است، اضافه کرد: این مراسم به مدت سه روز در مسجد برگزار می‌شود.

  انتهای خبر/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 + = شانزده