گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۱


  امام جمعه آبیک
  توجه به سیره حضرت علی پشتیبان زندگی دنیا و آخرت است امام جمعه آبیک با گلایه از عدم توجه به نهج‌البلاغه اظهار داشت: توجه به سیره حضرت علی پشتیبان زندگی دنیا و آخرت است

  حجت‌الاسلام سیدابوتراب موسوی امام جمعه آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با تبریک به مناسبت میلاد امام علی(ع) اظهار داشت: افتخار تولد در خانه کعبه افتخاری است که تنها به امیرالمؤمنین داده شده است.

  وی با اشاره به عدم توجه به نهج‌البلاغه متذکر شد: با کمال تاسف تاکنون محتوای خطبه‌های حضرت علی(ع) کمتر مورد توجه قرار گرفته است در حالیکه خطبه‌های حضرت بیانگر دیدگاه حاکم اسلامی نسبت به شرایط موجود جامعه اسلامی است که گاهی در بردارنده نصیحت، گاهی هشدار و گاهی امر به معروف و نهی از منکر است که برای امروز جامعه اسلامی از اهمیت و ضرورت بسیاری برخودار است.

  حجت‌الاسلام موسوی عنوان کرد: اکثر مسائلی که در دوران زمامداری حضرت پیش آمده، مشکلات فرهنگی و سیاسی جامعه اسلامی بوده است و دراین زمینه، حضرت با رویکرد به جامعه شناختی جامعه اسلامی، برای حل مشکلات و بر طرف ساختن معظلات به وجودآمده، موضوعاتی را در بعضی خطبه‌ها به صورت مکرر و موکد، بیان داشته‌اند.

  امام جمعه آبیک با بیان اینکه باید سیره امام عای را در جامعه پیاده کرد، گفت: اگرچه ممکن است سیره امیرالمومنین(ع) در شرایط امروز عینا قابل پیاده شدن نباشد اما اصول زندگانی آن حضرت و دیگر معصومان(ع) همچون قناعت، رعایت حال محرومان، عدالت و … برای زندگانی امروز ما بهترین الگو و همراه با قابلیت اجرا است.

  وی افزود: اینکه ایشان علی رغم حکومت بر جامعه اسلامی، زندگی بسیار ساده و همسطح با اقشار پایین دست جامعه داشتند، می تواند الگویی پویا برای حکام و مسئولان باشد.

  موسوی عنوان کرد: بی‌تردید ساده زیستی آن حضرت(ع) و دوری از تجمل علی رغم در اختیار داشتن خلافت در این میان نکته‌ای حائز اهمیت است، آنچنان که ایشان به امام حسن و امام حسین(ع) که لباسی فاخر هدیه گرفته بودند، فرمودند آن لباس‌ها را ساده کنند تا مردم با دیدن آن تشریفات، دچار تردید نشوند.

  وی با اشاره به افزایش طلاق در جامعه تصریح کرد: ما در الگوگیری از زندگانی امیرالمومنین‌(ع) برای کاهش ناهجاری‌هایی همچون طلاق باید به اصول زندگانی آن حضرت (ع) توجه کرده و آنها را رعایت کنیم.

  امام جمعه آبیک مطرح کرد: معروف است حضرت در ارتباطی با حضرت زهرا(س) کارهای داخل و خارج از خانه را تقسیم کرده بودند، و در هنگام حضور در منزل به حضرت زهرا (س) کمک می‌کردند، مسئله‌ای که بشدت گرمی بخش کانون خانواده است.

  حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: بالارفتن سن ازدواج در جامعه ایران عواقب وخیمی از جمله گسترش فساد خواهد داشت و متاسفانه سخت گیری خانواده‌ها برای ازدواج جوانان منجر به کم شدن میزان ازدواج شده است.

  وی به ازدواج بهترین زوج عالم هستی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و روز ازدواج اشاره کرد و افزود: خانواده‌ها برای ترغیب و تشویق فرزندانشان به ازدواج، این پیوند مبارک را الگو قرار دهند.

  امام جمعه آبیک در پایان با مخاطب قرار دادن جوانان و خانواده‌ها اظهار داشت: جوانان و به خصوص خانواده‌ها هنگام ازدواج به خصوصیات اخلاقی و معنوی شریک آینده زندگی خود توجه کنند و از تجمل گرایی بپرهیزند.

  انتهای خبر/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 5 = پنج