گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۸:۳۲


  استاد حوزه و مشاور خانواده:
  بیش از نیمی از فروپاشی خانواده‌ها بدلیل عدم اشنایی با مهارت‌های زندگی است استاد حوزه و مشاور خانواده با اشاره به اهمیت آموزش و فراگیری مهارت‌هاب زندگی، گفت: بیش از نیمی از فروپاشی خانواده‌ها بدلیل عدم اشنایی با مهارت‌های زندگی است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ بعدازظهر امروز همایش سبک زندگی اسلامی با حضور بانوان آبیکی در حوزه علمیه خواهران زینبیه آبیک با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدحسینی استاد حوزه و مشاور خانواده برگزار شد.

  حجت‌الاسلام محمدحسینی در این همایش اظهار داشت: نظام خانواده یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. خانواده در اسلام بسیار مقدس است و این قداست به این دلیل است که انسان موجودی نیازمند است و برای برآورده کرذن نیاز خود خانواده تشکیل می‌دهند از جمله ابن نیازها می‌توان به مهرورزی، نیازهای روانشناختی، نیازهای جسمی، نیاز به اولاد و سایر مواد اشاره کرد.

  وی افزود: برای حفظ و پویایی خانواده نیاز به مهارهای زندگی است. خانواده دشمنان زیادی دارد و مقابله با این دشمنان نیازمند آگاهی است. ۵۰ درصد از آسیب‌های خانواده به دلیل عدم آموزش مهارت‌های زندگی است.

  حجت‌الاسلام محمدحسینی تصریح کرد: ما برای حفظ خانواده باید اصولی از جمله پدر و مادر باید سواد خانواده را افزایش دهد و اصول یک خانواده باید رعایت شود.

  این سخنران ادامه داد: محبت از اصول اولیه یک خانواده است و ارتباط‌ها باید مبتنی بر محبت باشد و اگر محبت نباشد دیگر این دورهم بودن دیگر به معنای خانواده نیست.

  استاد حوزه و مشاور خانواده مطرح کرد: اصل تعاون باید در زندگی رعایت شود. رسول خدا می‌فرمایند: هرکس در منزل به عیالش کمک کند خداوند نام او را بر دیوار شهدا می‌نویسد. اگر مردی به عیالش کمک کند چهار آثار نیک از جمله بخشیده شدن گناه‌های کبیره؛ خاموش کردن آتش غضب خداوند و سایر موارد در زندگی ایجاد می‌شود.

  وی متذکر شد: توقع نابجا و سوءاستفاده نباید در زندگی ایجاد شود. فکر زن و شوهر در زندگی یکسان نیست و تفاوت‌های جنسیتی و شناختی را نمی‌شناسند و عدم این شناخت باعث ایجاد بحث و مجادله می‌شود.

  حجت‌الاسلام محمدحسینی یادآور شد: انسان موجودی است که میل به بهترین؛ رشد و تکامل دارد و برای رسیدن تکامل در خانواده نیازمند همفکری و تعامل است. خوبی‌ها را باید در خانواده استفاده کرد.

  این سخنران بیان داشت: اگر زنی در مقابل بدخلقی‌های همسرش صبر پیشه کند خداوند مقام آسیه را به وی عنایت می‌کند و اگر مردی در مقابل بدخلقی‌‌های همسرش صبر پیشه کند خداوند به وی مقام حضرت یعقوب را می‌دهد.

  استاد حوزه و مشاور خانواده تأکید کرد: باید مرد و زن در خانه با نشاط باشند. اگر مردی در کنار خانواده‌اش بنشیند ثوابش از اعتکاف در مسجد بیشتر است.

  وی در ادامه با اشاره به توطئه‌های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی علیه ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی ایران گفت: اقدامات فرهنگی به زمان طولانی نیاز دارد و همین موضوع حساسیت اقدامات فرهنگی از نظر گستردگی و سرعت عمل را بالا می برد.

  این سخنران با اشاره به توطئه‌های دشمنان در زمینه فروپاشی کانون خانواده در ایران، گفت: متاسفانه الان اگر در یک خانه تمام اعضا هم در کنار هم حضور داشته باشند، هر یک به موبایل و شبکه‌های اجتماعی مشغول است و هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند .

  حجت‌الاسلام محمدحسینی در پایان تصریح کرد: نتیجه این اقدام این می‌شود که علاوه بر کاهش سطح محبت‌ها و علاقه‌های خانوادگی، بحث تغذیه و بهداشت خانواده هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 − = چهار