گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۱۸ - ۱۳:۲۵


  امام جمعه آبیک:
  دولت دستاورد جوانان ایران را با برجام مرده عوض کرد امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه برجام با از دست دادن ۱۱ تن اورانیوم غنی شده که حاصل زحمات جوانان بود رقم خود، گفت: دولت دستاورد جوانان ایران را با برجام مرده عوض کرد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام سیدابوتراب موسوی امام جمعه آبیک در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، گفت: امروز منافقین و برخی از مسؤولین آرزوی رابطه به آمریکا را دارند امید است خداوند آنها را اصلاح و در غیر این صورت نابود کند.

  وی با اشاره به اینکه بیست فروردین سالروز قطع رابطه ایران با آمریکا در سال ۵۹ و روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: حضرت آقا فرمودند اگر آقای کارتر یک کار خوب انجام داده باشد قطع رابطه با ایران بود که الان بسیار پشیمان هستند.

  موسوی ادامه داد: علم هسته‌ای بدون کمک از خارج جوانان ما با تلاش خود توانستند با فناوری هسته‌ای به موفقیت دست پیدا کنند و توانستند ارانیوم غنی شده ۲۰ درصد را بدست بیاورند.

  این خطیب جمعه اضافه کرد: این آقایان ۱۱ تن اورانیوم را دادند قلب فردو اراک را سیمان گرفتند تا برجام بگیرند برجامی مرده است و هیچ دستاوردی نداشت.

  امام جمعه آبیک با اشاره به ۱۳ رجب سالروز ولادت امام علی(ع)؛ اظهار داشت: حضرت علی(ع) در خطبه ۱۶ نهج‌الابلاغه می‌فرمایند: سوگند به خداوند که پیامبر را به حق فرستاد، شما دگرگون می‌شوید.

  وی ادامه داد: این مسئله چندین بار صورت گرفت یکبار انقلاب پیامبر(ص) که متأسفانه بعد از رحلت پیامبر دوباره کافران سر درآوردند و در زمان حکومت علی(ع) آنچنان دگرگون کردند که سه گروه پیدا شد، معاویه؛ طلحه و زبیر، خوارج که حضرت علی در یک روز ۴ هزار نفر از آنها را نابود کرد این خوارجی که به علت نماز زیاد پیشانیشان پینه بسته بود.

  موسوی مطرح کرد: انقلاب اسلامی ایران از دیگر دگرگون کننده‌های جهان بود و افرادی که در زیر بودند به بالا آمدند و افراد زورگو از بلندی به زیر آمدند و امروز هم هر روز این مردم غربال می‌شوند یکی می‌رود در سوریه از انقلاب دفاع می‌کند و یکی می‌رود در مقابل آمریکا سر خم می‌کند.

  خطیب جمعه آبیک یادآور شد: یکی از برکات انقلاب این بود که آمریکا رابطه خود را با ایران قطع کرد برای اینکه هیچ کشوری از آمریکا سود نبرد. آمریکا به عراق حمله کرد با اینکه در عراق سفیر داشت.

  وی با بیان اینکه دشمن همیشه دشمن است، تصریح کرد: بعضی از مسلمان‌های بی‌غیرت از حمله آمریکا به سوریه دفاع کردند. ترامپ می‌گفت ما دیگر جنگ نمی‌کنیم پس این چیست. این غده فساد به برکت انقلاب از ایران جدا شد.

  وی متذکر شد: قصد آمریکا از مذاکره سلطه داشتن بر کشور است آمریکا شاه می‌خواهند که کار شاهانه بکند با این وصف چرا عده‌ای برای رابطه با آمریکا دلشان لک زده اگر انقلابی بودند رابطه و مذاکره با آمریکا را در دل دارند.

  ۳ سال وقت مردم ایران در پی مذاکره با آمریکا تلف شد

  موسوی متذکر شد: دولت یازدهم ۳ سال وقت مردم را گرفتند و با آمریکا مذاکره کردند و به جایی نرسیدند و امروز چیزی ندارند که بخواهند بگویند و دستشان خالی است و می‌گویند امنیت را برجام برقرار کرده است چه کسی این دروغ بزرگ را باور می‌کند.

  این خطیب عنوان کرد: تحریم‌ها که بر داشته نشد و تحریم‌های دیگری طراحی و تنظیم شده است و گفتند تا پایان انتخابات ریاست جمهوری در ایران تحریم‌ها را مصدود کنیم به خیال خود می‌ترسند رأی روحانی کاهش پیدا کند لازم نیست کسی حرفی بزند اعمال روحانی خود بهترین عامل برای رأی نیاوردن است.

  موسوی تصریح کرد: آمریکا چرا نگران است که نکند یک مدیریت انقلابی بر روی کار بیاید، کارشان زار است آمریکا گفت ما با غلاف خالی از اسلحه توانستیم امتیازات مهمی را از ایران بگیریم و توانستیم با شلیک حتی یک گلوله حرکت‌های هسته‌ای ایران را متوقف کنیم.

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 − = یک