گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۰۹:۴۸


  مسؤول هیأت مذهبی و تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک خبر داد
  حضور ۳۰ هیئت مذهبی در برگزاری مراسمات ماه رجب در آبیک مسؤول هیأت مذهبی و تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک از حضور ۳۰ هیئت مذهبی در برگزاری مراسمات ماه رجب در آبیک خبر داد.

  حجت‌الاسلام جبارزاده مسؤول هیأت مذهبی و تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک با تبریک به مناسبت ماه رجب، اظهار داشت: فرصت ارزشمندی که خدای متعال در اختیار ما قرار داده است همین ایام رجب، شعبان و رمضان است که باید با دقت هر چه تمام‌تر این فرصت را در یابیم.

   وی با اشاره به اهمیت ماه رجب در کلام ائمه اژهار مطرح کرد: اولیاءگرام الهی برای بهره‌گیری از لحظات گرانمایه عمر خویش تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند که خدای متعال انان را در زندگی و پس از مرگ پر اوازه کرده است.

  حجت‌الاسلام جبارزاده با اشاره به ایام البیض در ماه رجب، تصریح کرد: مقدمات لازم برای بهره گیری از این ایام فراهم شده است که از جمله ان بر نامه‌ریزی برای استفاده از مداحان، سخنرانان و قاریان قران کریم است.

  این مسؤول با بیان اینکه ماه رجب آغاز فصل نیایش و دوران خوب سازندگی روحی و بدست آوردن تقوای الهی است، عنوان کرد: بر اهمیت ماه رجب روایات و احادیث بسیار زیادی نقل شده است و اگر کسی حتی یک روز در ماه رجب روزه بگیرد، موجب خشنودی خداوند متعال و غضب الهی از او دور می شود.

  مسؤول هیأت مذهبی و تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در ادامه با اشاره به برگزاری مراسمات ماه رجب یا حضور ۳۰ هیئت مذهبی به اعمال ماه رجب اشاره و بیان داشت: اعمال ویژه ماه عزیز رجب در کتاب شریف مفاتیح الجنان موجود است و امیدواریم اعمال این ماه بزرگ الهی را به خوبی انجام دهیم.

  وی با اشاره به برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی آبیک در این ماه، اظهار داشت: به مناسبت این ایام بسیار مبارک و فرخنده مهم‌ترین این برنامه‌های متنوع و جالب و اثرگذای را شامل دوره مربی علوی برای مدیران و کارکنان ادارات و نهادها، گارگاه آموزش سبک زندگی اسلامی، برپایی گفتمان‌های دینی با موضوعات مختلف از جمله ولایتمداری، مسابقات نهج البلاغه، برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مناطق و خیابان‌های شهر و روستاها، جشن و جنگ‌های شادی ویژه میلاد، چراغانی و نورافشانی میادین‌، خیابان‌ها و مساجد و حسینیه‌ها از جمله برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک است.

  حجت‌الاسلام جبارزاده تأکید کرد: ماه رجب از ارزش و شرافت بسیار بالایی برخوردار است و این شرافت و ارزش بدان دلیل است که این ماه یکی از ماه‌های حرام و یکی از زمان‌های ویژه‌ دعا می‌باشد و بر پایه برخی روایات این ماه، ماه حضرت امیرالمؤمنین (ع) است.

  این مسؤول ادامه داد: رجب ماه عظیمی است که خداوند اعمال نیک را در آن چند برابر می‌فرماید و گناهان را در آن محو می‌کند رجب نام نهری در بهشت می‌باشد که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‌تر می‌باشد و هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بدارد خداوند از آن نهر به او خواهد نوشاند.

  مسؤول هیأت مذهبی و تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در پایان تصریح کرد: اعمال مستحبی فراوانی برای این ماه از جمله زیارت امام حسین(ع)،خواندن سوره واقعه،خواندن سوره توحید،بیان ذکر “لا اله الا الله” و شرکت در مراسم معنوی اعتکاف مهمترین آنها برشمرد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + یک = 10