گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ - ۱۰:۱۹


  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک خبر داد
  تولید سالیانه ۴هزار مرغ سبز در آبیک مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک از تولید سالیانه ۴هزار مرغ سبز در آبیک خبر داد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ اضافه کرد: شهرستان آبیک دارای دو فارم مرغ اجداد تخمگذار بوده که به این لحاظ در سطح کشور منحصر به فرد است.

  وی با بیان اینکه ما سعی داریم کشور را از وابستگی خارج کنیم، مطرح کرد: فارم اجداد، تخم مرغ نطفه‌دار و جوجه‌های یک‌روزه فارم‌های مادر را تأمین کرده و در عدم وابستگی فارم‌های مادر به خارج از کشور و جلوگیری از خروج ارز از کشور نقش ارزنده‌ای را ایفا می‌کند.

  لطفی در ادامه افزود: ۳۰ واحد مرغ گوشتی، ۱۶ واحد تخم‌گذار، هفت واحد مرغ مادر گوشتی، یک واحد شترمرغ، یک واحد بوقلمون، دو کارخانه جوجه‌کشی و دو واحد اجداد در شهرستان آبیک مشغول فعالیت هستند که از این تعداد، روزانه دو میلیون عدد تخم‌مرغ تولید می‌شود.

  این مسئول نظارت بر واحدهای تولیدی، توسعه دامداری‌های نوین و اصلاح و بهسازی دامداری سنتی موجود را از عمده فعالیت‌های واحد امور دام جهاد کشاورزی شهرستان آبیک ذکر کرد.

  مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آبیک با اشاره به صدور مجوز بهسازی روستایی به تعداد ۲۰ مورد و زنبورداری به تعداد هشت مورد ادامه داد: همچنین ۱۵۶ مورد تمدید مجوز تأسیس و بهره‌برداری کوچک روستایی و بهره‌برداری صنعتی از طریق سایت مربوطه و نیز ۱۳۰ مورد ثبت گزارش گله‌های نیمچه گوشتی در سایت مربوطه از اقدامات این واحد بوده است.

  وی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده در راستای اطلاع رسانی و آگاه سازی کشاورزان در خصوص اهمیت آب و شدت و عمق بحران کم آبی، در حال حاضر پرونده متقاضیان سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار در سطحی بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان در دست اقدام و بررسی می‌باشد.

  این مسؤول از توزیع ۱۴ میلیون و ۱۲۳ هزار لیتر سوخت در بهره‌برداران بخش کشاورزی این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: از این میزان سوخت توزیع شده حوزه ماشین‌آلات با ۵۷.۸ درصد بیشتر سهم و صنایع تبدیلی با ۲.۳ درصد کمتر سهم را به خود اختصاص داده است.

  لطفی با اشاره به اهمیت تولید فراورده‌های سبز در شهرستان آبیک، عنوان کرد: در سال جاری، پرورش مرغ سبز برای اولین بار و در یک واحد چهار هزار قطعه‌ای در شهرستان آبیک آغاز بکار کرده است که در حال حاضر یک دوره بارگیری صورت گرفته و گله دوم نیز در سن ۲۴ روزگی است.

  مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در پایان تصریح کرد: در پرورش مرغ‌های سبز هیچ نوع آنتی‌بیوتیکی مصرف نمی‌شود و در طول دوره پرورش، سازمان دامپزشکی طی سه مرحله اقدام به نمونه گیری می‌کند.

  انتهای خبر/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه − = 0