گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ - ۱۶:۰۱


  بهره‌مندی ۸۰۰ مسافر نوروزی از خدمات جمعیت هلال‌احمر آبیک

  محمدحسن رجبی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک با اشاره به حضور ۲۴ ساعته امدادگران برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی مطرح کرد: برای اجرای طرح امداد نوروزی دو پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در نظر گرفته شده که به صورت ۲۴ ساعته می‌توانند به شهروندان و مسافران خدمات لازم را ارائه دهند. وی با […]

  Print Friendly

  محمدحسن رجبی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک با اشاره به حضور ۲۴ ساعته امدادگران برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی مطرح کرد: برای اجرای طرح امداد نوروزی دو پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در نظر گرفته شده که به صورت ۲۴ ساعته می‌توانند به شهروندان و مسافران خدمات لازم را ارائه دهند.

  وی با  بیان اینکه در پایگاه اصلی و امدادی جنب رستوران لاله صحرا دو راننده و سه نجات‌گر با یک دستگاه آمبولانس و یک ست نجات ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی می‌باشد، عنوان کرد: طرح امداد نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا ۱۷ فروردین سال جاری ادامه دارد.

  رجبی با اشاره به آماده‌باش خودروهای هلال‌احمر در ایلم نوروز جهت کمک به هموطنان، تصریح کرد: در طرح امداد نوروزی، ۱ دستگاه خودروی ست نجات، ۱ دستگاه خودروی پشتیبان و ۱ دستگاه آمبولانس در نظر گرفته شده که روزانه ۸ نفر شامل ۳ نفر راننده، ۱ نفر اپراتور بیسیم (کشیک امداد) و ۴ نفر امدادگر به حادثه دیدگان و تصادف‌های جاده‌ای خدمات ارائه می‌دهند.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: تلفن ۱۱۲ امداد یا ندای امداد در سطح استان قزوین راه‌اندازی شده است که هر کس در هر کجای ایران باشد با تماس با این شماره تلفن به صورت آنلاین می‌توانند از خدمات امداد و نجات، مشاوره، درمان، دارو و درمان هلال احمر بهره‌مند شوند.

  این مسؤول با بیان اینکه برای بروزرسانی اطلاعات، توان‌افزایی و ارتقای آمادگی جسمانی امدادگران شهرستان آبیک، بیش از ۶۰ امدادگر این شهرستان در سه مرحله در دوره‌های بازآموزی امداد و نجات شامل دو دوره در کوهین و یک دوره در شعبه جمعیت هلال‌احمر آبیک شرکت کرده‌اند، گفت: این دوره‌ها برای آمادگی هرچه بیشتر امدادگران شهرستان آبیک برگزار شده است.

  رجبی اضافه کرد: طی تصمیم و موافقت جمعیت هلال‌احمر استان قزوین، از نجات‌گران جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک که معلومات بیشتر و توانمندی بالاتری نسبت به امدادگران دارند، در طرح امداد و نجات نوروزی استفاده می‌شود.

  رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک ادامه داد: امدادگران درجه یک، دو و سه که تجربه کافی در زمینه امداد و نجات ندارند و تازه وارد هستند در طرح امداد نوروزی به کار گرفته نمی‌شوند.

  این مسؤول با اشاره به سرفصل های آموزشی این بازآموزی تصریح کرد: در این دوره ، مواردی از قبیل طرح عملیاتی اجرای مانور میدانی، آشنایی با خودروی نجات و آمبولانس و تجهیزات مربوطه، کمک های اولیه، ارزیابی صحنه حادثه، دستیابی، رهاسازی و خروج مصدوم از خودروی تصادفی و حمل و انتقال مصدوم به نجاتگران آموزش داده شده است.

  رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: در پایگاه امداد و نجات شهر آبیک، دو چادر هلال‌احمر در میدان مادر این شهر نصب شده بود که مسافران برای اسکان موقت از آن دو چادر استفاده می‌کردند.

  رجبی بیان کرد: در چادر فضای دوستدار کودک علاوه بر دعوت کودکان به کشیدن نقاشی، افراد نیز از این فضا برای اقامه نماز استفاده می‌کردند.

  وی با اشاره به وجود ۴ پیراپزشک در ساعاتی معین برای ارائه خدمات به مراجعان در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای میرپنجی عنوان کرد: ۱۲۰ بهره‌ور از خدمات مشاوره‌ای، پزشکی و درمانی پیراپزشکان تا ۱۳ فروردین‌‌ماه جاری بهره‌مند شده‌اند.

  رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک در پایان اظهار کرد: تا ۱۳ فروردین‌‌ماه جاری، ۸۰۰ مسافر نوروزی به پایگاه‌های هلال‌احمر این شهرستان اعم از امداد و نجات داوطلبان و جوانان مراجعه کرده و از خدمات لازم و مورد نیاز بهره‌مند شده‌اند.

   

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 × = بیست چهار