گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۶ - ۱۷:۵۹


  رئیس دادگستری شهرستان آبیک خبر داد
  حضور قاضی کشیک در ایام تعطیل در شهرستان آبیک رئیس دادگستری شهرستان آبیک از حضور قاضی کشیک در ایام تعطیل در شهرستان آبیک خبر داد.

  آیت‌الله بنی‌هاشمی رئیس دادگستری شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به پرونده‌های ورودی دادگستری شهرستان آبیک، اظهار داشت: از پرونده‌های حقوقی‌ها دادگستری آبیک می‌توان به مطالبات وجه، تأمین خواسته، اذهال از پرداخت پرونده دادرسی، طلاق، صدور اجراییه اشاره کرد که نشاندهنده مشکلات مالی و اقتصادی مردم است.

  وی ادامه داد: دستور اجرایی اداره کار آرای صادره از کمیسیون کارگری، ۳۴۴ مورد است که نشاندهنده مشکلات مالی مردم و شرکت‌ها می‌باشد.

  بنی‌هاشمی با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات و شکایت‌های قشر کارگری در شهرستان آبیک مربوط به تعدیل کردن نیرو و یا تعطیل شدن نیرو باشد، گفت: قشر کارگری یکی از اقشار ضعیف است که نیاز است به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

  این مسؤول با بیان اینکه پنجمین پرونده ورودی دادگستری شهرستان آبیک گواهی انحصار و وراثت است، اضافه کرد: تمامی اینها  پرونده‌ها آلارم‌هایی است که ناشی از مشکلات اقتصادی به دادگستری کشانده می‌شود.

  رئیس دادگستری شهرستان آبیک، با اشاره به پرونده‌های کیفری در دادگستری شهرستان آبیک اظهار داشت: تصادفات رانندگی با ۷۷۶ مورد طی امسال بیشترین موارد کیفری را به خود اختصاص داده است که بیشتر ناشی از وجود اتوبان قزوین کرج در محدوده شهرستان آبیک است.

  وی با بیان اینکه در ۲۰ کیلومتر اتوبان ۷۷۶ مورد پرونده قضایی وارد دادگستری شهرستان آبیک شده است، تصریح کرد: در این محدوده از اتوبان ۷۷۶ مورد تصادف رخ داده است که اگر این میزان را به کل محدوده اتوبان اشاعه داد؛ چه تعداد تصادف هرساله رخ می‌دهد.

  بنی‌هاشمی با اشاره به اینکه تهدید، ضرب و جرح عمدی، سرقت، توهین در رتبه‌های بعدی پرونده‌های ورودی دادگستری شهرستان آبیک است، مطرح کرد: اگر پرونده‌های ورودی به دادگستری شهرستان آبیک ناشی از مشکلات اقتصادی و فرهنگی می‌باشد. 

  این مسؤول ادامه داد: مشکلات فرهنگی و اقتصادی در شهرستان آبیک بسیار زیاد است. رجوع پرونده‌هایی مانند تهدید و توهین ضرب و جرح نشاندهنده مشکلات فرهنگی است.

  ثبت روزی یک طلاق در شهرستان آبیک

  رئیس دادگستری شهرستان آبیک از ثبت روزی یک طلاق در شهرستان آبیک خبر داد و گفت: علت طلاق مشکلات فرهنگی و اقتصادی، دخالت خانواده‌ها که منشأ آن مشکلات اقتصادی است که وابسته به خانواده‌ها هستند که این عامل را رقم می‌زند.

  وی با بیان اینکه اکثر این طلاق‌ها در مرحله عقد و در حین اوایل زندگی رخ می‌دهد، تصریح کرد: خانواده‌ها باید از دخالت در زندگی نوعروسان خودداری کنند و سعی کنند زندگی‌شان مستحکم‌تر شود.

  بنی‌هاشمی با اشاره به اینکه کمبود نیرو یکی از مشکلات دادگستری شهرستان آبیک است، اضافه کرد: دادگستری شهرستان آبیک با مشکل کمبود نیرو و قاضی حداقل به میزان ۵ نفر مواجه می‌باشد؛ با توجه به حجم گسترده پرونده نیازمند افزایش نیرو هستیم.

  رئیس دادگستری شهرستان آبیک رفع مشکلات بیمارستان ولیعصر یکی از خواسته‌های مردم آبیک است، عنوان کرد: از مشکلات بیمارستان ولیعصر می‌توان به اختلاف مالی، از سمت شرکا پرونده‌های کیفری و حقوقی تشکیل شده اشاره کرد که در حال پیگیری می‌باشد.

  بنی‌هاشمی از ورود ۲۵ هزار و ۷۴۸ مورد خروجی ۲۵ هزار و ۵۰۴ که ۴۱۶۷ مورد مانده، که به ازای هر ۴ نفر یک پرونده می‌شود، خبر داد و اظهار داشت: در ایام تعطیل قاضی کشیک در طول ایام تعطیلات مشغول به فعالیت خواهند بود.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 2 = دو