گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۱/۴ - ۱۳:۲۸


  امام جمعه موقت آبیک
  معادن و آلودگی نفس مردم آبیک را تنگ کرده است امام جمعه موقت آبیک با اشاره به نبود فضای سبز و نامناسب بودن وضعیت آب و هوای آبیک، گفت: معادن و آلودگی نفس مردم آبیک را تنگ کرده است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام فاطمی امام جمعه موقت آبیک در خطبه‌های اولین نماز عبادی سیاسی جمعه سال ۹۶ که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مشهد مقدس اظهار داشت: جامعه باید امنیت داشته باشد.

  وی با مخاطب قرار دادن مسؤولین شهرستان آبیک ادامه داد: مردم منطقه آبیک از شما جامعه‌ای دارای امنیت می‌خواهند که خداوند این نعمت را به ایرانیان اعطا کرده است و ما باید از خداوند بخواهیم این امنیت را از ما نگیرند.

  وی افزود: مسؤولین سعی کنند این منطقه آنطور که مقام معظم رهبری می‌خواهند بدون اعتیاد باشد، اعتیاد خانواده‌ها را بدبخت کرده است چقدر خانواده‌ها بی‌سرپرست مانده است اعتیاد باید از این شهر جمع شود.

  فاطمی متذکر شد: مسؤولین فساد را از این شهر برطرف کند. وقتی انسان به خیابان‌ها می‌آیند و صحنه‌هایی را می‌بیند که شایسته یک کشور اسلامی نیست.

  خطیب موقت نماز جمعه آبیک با اشاره به اینکه ما چطور مسلمانی هستیم ما از نیروی انتظامی عاجزانه می‌خواهیم با امر به معروف جلوی این منکر را بگیرند، گفت:

  وی با بیان اینکه برای جوانان این منطقه کار و اشتغال ایجاد کنید زیرا مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال نامگذاری کردند، گفت: اگر جوان بیکار بماند فساد و اعتیاد افزایش پیدا می‌کند و اگر اشتغال باشد بیشتری از معضلات اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

  امام جمعه موقت آبیک متذکر شد: عده‌ای می‌گویند تورم پایین آمده است شما پارسال و امسال اگر قیمت‌ها را مقایسه کنید می‌بینید چیزی کاهش پیدا نکرده است.

  فاطمی ادامه داد: باید قدرت خرید مردم بالا برود و ارزانی ایجاد شود مردم قدرت خرید ندارند. دولت باید در فکر ضعفا و فقرا باشند.

  وی با اشاره به وضعیت بد آب و هوای و فصای سبز در آبیک، تصریح کرد: این خواسته همه مردم آبیک است آب و هوای آبیک بسیار بد است. نبود فضای سبز. عدم درخت‌کاری، بوی بد گاوداری، ریزگردها، گرد و غبار سیمان و دود نیروگاه شهرستات را احاطه کرده است.

  این خطیب موقت با تأکید بر اینکه معدن و آلودگی سرتاسر شهر را فرا گرفته است، اضافه کرد: عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست. برای مردم فضای سبز و جاهای تفریحی ایجاد کنید. همه‌جا را معدن گرفته و دیگر برای نفس کشیدن جایی نمانده است.

  وی افزود: کنار اتوبان در سه راه نظرآباد فضای سبز آنجا از آبیک بسیار بیشتر است از مسؤولین می‌خواهیم به این مشکلات رسیدگی کنند.

  فاطمی مشکلات فرهنگی و درمانی را از دیگر مشکلات مردم آبیک دانست و عنوان کرد: در آبیک یک دستگاه سی‌تی‌اسکن وجود ندارد و برای این کار باید با آمبولانس یک آبیکی حداقل ۴۰۰ هزار تومان بدهد تا به قزوین برود.

  وی مطرح کرد: پنجشنبه روز اول ماه رجب است ماه رجب ماه بزرگ و پرفضیلت خداوند ایت که پیامبر اسلام در این باره فرمود: کسی که یک روز ار ماه رجب را روزه بگیرد رضایت خدا را در پی دارد و آتش جهنم از وی دور می‌شود.

  این خطیب موقت ادامه داد: در این ماه بسیار استغفرالله بگویید و در تمام ماه رجب ۶۰ رکعت نماز است که هر شب ۲ رکعت که در رکعت اول دو مرتبه سوره کافرون و یک مرتبه سوره توحید را بخوانید.

  وی یادآور شد: شب لیله‌الرقائب یکی از شب‌های مهمی است که اولین شب جمعه ماه رجب است که بین نماز مغرب و اعشا ۱۲ رکعت نماز دارد که به جا آوردن آن بسیار مهم است.

  فاطمی با اشاره به روز ولادت امام محمد باقر اظهار داشت: در سال ۵۷ در مدینه به دنیا آمد پدر ایشان امام زین‌العابدین است. ایشان امام صاحب دو نور است و مدت امامتشان ۲۰ سال بود. ایشان بسیار ذکر خدا می‌گفتند

   

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 9 = هفده