گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۱۲:۲۵


  بازارچه نوروزی فروش محصولات صنایع دستی شهرستان آبیک افتتاح شد در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز نمایشگاه و فروشگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی نوروزی شهرستان آبیک افتتاح شد .

  به گزارش نگاه آبیک؛ در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز نمایشگاه و فروشگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی نوروزی شهرستان آبیک افتتاح شد .

  در این نمایشگاه که به منظور آشنایی گردشگران و میهمانان نوروزی با سوغات و محصولات بومی شهرستان آبیک راه اندازی شده ، بیش از ۵۰۰ اثر از ۵۰ هنرآموخته و صنعتگر در رشته‌های چرم دست دوز، گلیم بافی، چلک‌بافی، جاجیم بافی ، منبت چوب،رودوزی های سنتی و معرق همراه با اجرای زنده تولید محصولات صنایع دستی در رشته‌های گلیم بافی و تولیدات چرمی دست دوز به نمایش درآمده و جهت آشنایی بیشتر میهمانان نوروزی با پتانسیل‌ها و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهرستان آبیک، اقلام فرهنگی و دفترچه‌های معرفی شهرستان در میان بازدیدکنندگان توزیع می‌گردد.

  گفتنی است :تعداد قابل توجهی از آثار به نمایش درآمده در این بازارچه نوروزی توسط صنعتگران تحت پوشش شرکت‌های تعاونی اعم از دست آفرینان پویا و نقش گستر گیتی مهر و بانوان توانمند شهرستان به ویژه در روستاها تولید شده و در تولید آثار چهار رکن اصالت طرح و رنگ، کاربردی بودن، حمل آسان تولیدات و قیمت پایین مورد توجه واقع شده است.

  شایان ذکر است؛ بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی نوروزی آبیک تا تاریخ ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۸ الی ۲۰ در محل مجتمع خدماتی رفاهی مرادی واقع در کیلومتر ۵۰ لاین شمال آزاد راه کرج –قزوین پذیرای بازدید کنندگان است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 9 = پنجاه چهار