گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۰


  امام جمعه آبیک
  نباید مجوز اکتشاف معدن در پیغمبرکوه داده شود امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه عدم احداث معدن در پیغمبرکوه از مطالبات به حق مردم آبیک است، گفت: نباید مجوز اکتشاف معدن در پیغمبرکوه داده شود.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ حجت‌الاسلام سیدابوتراب موسوی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) این شهر برگزار شد، با ابراز نگرانی از محتاج بودن ۷ میلیون مردم بی‌گناه یمن به نان خشک و نگاه مجامع بین‌المللی به آن بیان کرد: این یک فاجعه بشری است که مدعیان خادم‌الحرمین مردم بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و خود با یک هزار و ۵۰۰ خدم و حشم مشغول خوشگذرانی هستند.

  وی مثلث شوم آمریکایی، عربی و عبری را عاملان جنگ افروزی در منطقه خواند و نابودی دشمنان اسلام را از خداوند متعال خواستار شد.

  موسوی با اعتراض به قانونی کردن حقوق‌های نجومی در مجلس، متذکر شد: آیا حقوق نجومی ۲۴ میلیون تومانی با حقوق ۸۰۰ هزار تومانی یک کارگر قابل مقایسه است؟ به تازگی هم دولت خیلی هنر کرده و میزان حقوق دریافتی کارگران را یک میلیون و ۱۳۷ هزار تومان اعلام کرده است؛ آیا این دو با هم قابل مقایسه است؟

  وی با بیان اینکه آقایی که ۲۰۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند، خجالت نمی‌کشد میلیون‌ها جوان تحصیلکرده بیکار را مشاهده می‌کند که البته حقوقش به ۲۴ میلیون تومان رسیده، تصریح کرد: خیلی از جوانان ما بیکار هستند و در این شب عید شرمنده خانواده خود می‌شوند.

  خطیب نماز جمعه آبیک با اشاره به اینکه به فرمایش مقام معظم رهبری دستبرد به بیت‌المال هجمه به ارزش‌های اسلامی است، گفت: گرچه از سوی مسؤولین مطرح شده است که این حقوق‌های نجومی به خزانه برگشته شده اما اینکه آیا برگشته یا برنگشته نمی‌دانیم، شاید این هم محرمانه است.

  وی با تأکید بر اینکه مسؤولین نباید در برابر دشمن احساس سیادت فرهنگ و ذلیل نبودن در برابر فرهنگ بیگانه داشته باشند، مطرح کرد: لازم است مسؤولان با احساس مسؤولیت برای حل مشکلات معیشتی مردم تلاش مجدانه داشته باشند.

  موسوی سند آموزش ۲۰۳۰ را تنظیم شده از سوی خارجی‌ها دانست، اظهار داشت: در این سند آموزش‌های اسلامی، قرآن و اخلاق اسلامی ضد حقوق بشر ذکر شده اما بی‌بندوباری‌ها، بداخلاقی‌ها و مسائل ضد اخلاقی حقوق بشر نیز در این سند عنوان شده است.

  این خطیب با اشاره به سخنان برخی از مسؤولین مبنی بر اینکه برجام سایه جنگ را از ما برداشته، ادامه داد: مگر در عراق، افغانستان، لبنان و سوریه نمی‌جنگیم برجام هیچ کاری نکرده است؛ به فرمایش رهبری اگر در سوریه و عراق نجنگیم در کرمانشاه، همدان و قزوین باید بجنگیم.

  امام جمعه شهر آبیک با بیان اینکه چرا اینقدر مسؤولین ما اظهار ضعف می‌کنند، عنوان کرد: آقایان مطرح می‌کنند برای اینکه جنگ نشود نباید خشم ترامپ دیوانه را درآورد.

  وی با اشاره به روز ولادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر اظهار داشت: زنان مدیریت داخلی خانه را بر عهده دارند و مردان باید در داخل خانه سمت‌ها و عناوین بیرون از خانه را کنار گذاشته و در مدیریت داخلی خانه با خانم‌ها همکاری کنند.

  موسوی با اشاره به اینکه ریشه همه انسان‌ها پدران و مادران هستند، ابراز کرد: اولیای دین به افرادی که در زندگی آن‌ها گره‌ای افتاده توصیه کردند تا رضایت مادر خود را جلب کنند.

  امام جمعه آبیک به نیکی به مادر تاکید کرد و گفت: کسانی که مادر آنها در قید حیات نیست با دعا، نماز و احسان آنها را یاد کنند.

  *چرا مسؤولین در برابر توهین‌های اساتید به ائمه‌اطهار واکنش نشان نمی‌دهند

  وی از بیانات اخیر یک استاد دانشگاه بین‌المللی امام خمینی استان قزوین مبنی بر توهین به ائمه‌اطهار(ع) و مقدسات دینی ابراز تأسف کرد و افزود: مسؤولان باید در برابر این موضوع عکس‌العمل شدید نشان دهند.

  موسوی با اشاره به این فرمایش رهبری که «اثر اقتصاد مقاومتی باید در زندگی مردم مشاهده شود که اکنون این‌گونه نیست»، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه کارگاه‌های کوچک و متوسط ایجاد شده، تولید رونق یافته و برای سه تا پنج نفر اشتغال‌زایی شود؛ این اقتصاد در جامعه همه‌گیر شود.

  امام جمعه آبیک در پایان بر حفظ محیط زیست و منابع طبیعی از سوی آحاد جامعه و مسؤولان تأکید و اضافه کرد: به حال پیغمبرکوه شهر آبیک باید گریست و نباید مجوز اکتشاف معدن در این کوه را داد گرچه مسؤولان اذعان کرده‌اند که چون مجوز از استان قزوین صادر می‌شود، اطلاعی نداشتیم؛ درست است اما می‌توانند به مسؤولان استانی، تأثیرات منفی ناشی از این امر را بیان کرده و جلوی تحقق آن را بگیرند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 − سه =