گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۹


  مسؤول دفتر بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه امام صادق شهرستان آبیک
  پانزدهمین دوره جشن میلاد کوثر در آبیک برگزار می‌شود مسؤول دفتر بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه امام صادق شهرستان آبیک از برگزاری پانزدهمین دوره جشن کوثر در آبیک خبر داد.

  اعظم زارع مسؤول دفتر بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه امام صادق شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به اهمیت ترویج سبک زندکی فاطمی در جامعه کنونی مطرح کرد: با هدف بزرگداشت روز میلاد حصرت زهرا و ترویج زندگی فاطمی و زمینه ساز ترویج فرهنگ فاطمی جشن کوثر در شهرستان آبیک برگزار خواهد شد.

  وی افزود: ترویج زندگی اسلامی و فاطمی یکی از اهداف مهم اینگونه مراسمات است که به تمامی ابعاد شخصیتی زندگی حضرت فاطمه(س) ازجمله همسرداری، تربیت فرزندان، کمک به معیشیت خانواده، همسایه‌‌داری، انفاق و کمک به فقرا، آموزش احکام و دفاع از ولایت در جامعه توجه و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  زارع از برگزاری جشن کوثر در روز چهارشنبه ۲۵ اسفند در سالن پیامیر اعظم آبیک خبر داد و گفت: از جمله برنامه‌‌های این جشن می‌توان به معرفی زنان موفق در سطح شهرستان که با هماهنگی ادارات صورت می‌گیرد؛ اشاره کرد.

  این پاسدار با تشکر از مشارکت سایر ارگان‌ها در اجرای مراسم جشن کوثر مطرح کرد: برگزاری غرفه مشاوره مذهبی با مشارکت حوزه علمیه زینبیه خواهران، ارائه مشاوره قانونی با مشارکت کانون وکلا، برپایی ایستگاه بهزیستی عرصه صنایع تولیدی مددجویان، برپایی ایستگاه صنایع دستی، برپایی غرفه کودکان با مشازکت کانون فکری هنری کودکان و کانون مهد حوزه فاطمه‌الزهرا(س)، غرفه فروش گل و گیاه و عرضه محصولات حجاب از جمله غرفه‌هایی است که در کنار جشن کوثر در حیاط سالن پیامبر اعظم دایر می‌شود.

  زارع با اشاره به اینکه امسال پانزدهمین سال پی‌درپی است که جشن کوثر در شهر آبیک برگزار می‌شود، عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های این مراسم می‌توان به تقدیر از مادران شهدا، اهدای جوایز و سخنرانی داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

  مسؤول دفتر بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه امام صادق شهرستان آبیک یادآور شد: وقتی نسبت به ساده زیستی، نقش اجتماعی، مادری و همسری، شادابی محیط خانوادگی و… حضرت زهرا(س) معرفت کسب کردیم، بی‌شک آن موقع ایشان به عنوان یک زن کامل الگو و اسوه برای ما مطرح خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه الگوی نامناسب می‌تواند زمینه انحطاط و سقوط یک فرد و حتی یک جامعه را فراهم کند، افزود: در اسلام بر این نکته تأکید شده که انسان زندگی و راه و روش بندگان صالح خداوند را سرمشق و الگوی خود قرار دهد و در این میان، حضرت فاطمه(س) به‌ عنوان الگوی متعالی برای زندگی فردی و اجتماعی افراد هستند زیرا ایشان با بندگی و عبادت توانستند به مقام قرب الهی برسند.

  این پاسدار با بیان اینکه بانوان نقش مهمی در خانواده و جامعه و به ویژه تربیت فرزندان دارند، افزود: فاطمه شناسی و ترویج سبک زندگی فاطمی باید در جامعه امروز ما نهادینه شود و تحقق این مهم بسیاری از نقشه‌های دشمن را در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بی اثر و بی‌نتیجه می کند.

  زارع در پایان با تأکید بر اینکه اینکه مهمترین هدف دشمن از تهاجم فرهنگی از طریق ماهواره و فضای مجازی، دور کردن جوانان جامعه از اعتقادات مذهبی و بی‌توجه کردن آنها به فرایضی از جمله نماز است، اظهارداشت: بانوان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) فرزندانی انقلابی تربیت کنند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + = 16