گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۸


  با حضور خیرین شهرستان آبیک صورت گرفت
  جمع‌آوری ۲۲۷ میلیون ریال در مراسم گلریزان ستاد دیه شهرستان آبیک با حضور خیرین شهرستان آبیک ۲۲۷ میلیون ریال در مراسم گلریزان ستاد دیه شهرستان آبیک جمع‌آوری شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ مراسم گلریزان مردمی ستاد دیه شهرستان آبیک با حضور علی رحمانی فرماندار، شهردار شهر خاکعلی، چند تن از اعضای شورای شهر، اعضاء ستاد دیه، خانواده معظم شهداء، اقشار مختلف مردم در شهرستان آبیک برگزار شد.

  علی رحمانی در مراسم گلریزان مردمی ستاد دیه شهرستان آبیک با اشاره به تأکیدات اسلام در خصوص کمک کردن به هم‌نوع، اظهار کرد: آموزه‌های دینی ما به کرات دستگیری از مستمندان را به ما یادآوری نموده است

  وی افزود: امروز سالروز وفات حضرت ام البنین(س)، بزرگداشت روز شهدا، تکریم مادران و همسران شهداء است، امنیت و آرامشی که امروز داریم را مدیون شهداء هستیم و این وظیفه و رسالت ما را سنگین می‌کند و باید تلاش کنیم شرمنده شهداء و خانواده معظم شهداء نباشیم.

  فرماندار آبیک در ادامه تصریح کرد: این مراسم و کارهای به این شکل و با این هدف بسیار پسندیده است، این برنامه‌ها که امشب برگزار  شد باید تلاش کنیم با مشارکت، برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر در سال‌های آینده نیز با شکوه بیشتر تداوم داشته باشد.

  این مسؤول با اشاره به اینکه مسئولان ستاد دیه شهرستان باید درخصوص فرهنگ سازی این کار اهتمام ویژه داشته باشند، افزود: ما در اینجا جمع شده‌ایم برای انجام کار خیر و مطمئن باشید بودن در چنین برنامه‌های توفیق می خواهد که نصیب هرکسی نخواهد شد.

  رحمانی با گرامی‌داشت روز شهدا، تصریح کرد: به مناسبت امروز ما دیدارهایی داشتیم با مادران و همسران شهداء و مراسم امشب نیز برنامه معنوی بود که وصل شد به برنامه‌های دیدار امروز ما با خانواده معظم شهداء

  وی ادامه داد: آموزه‌های دینی ما به کرات دستگیری از مستمندان را به ما یادآوری نموده است و الگوهای بی‌نظیری را در دین اسلام دارا هستیم.

  فرماندار آبیک تاکید کرد: کارهای خیر ماندگار است چه بسا با برداشتن یک قدم خیرخواهانه و دستگیری از یک نفر، یه پدر یا فرزند را به آغوش گرم خانواده بازگرداند و از هم پاشیدن یک خانواده جلوگیری نماید.

  این مسؤول با اشاره به اینکه ما باید به تأسی از دین مبین اسلام و آموزه‌های دینی و بزرگان خود باید همواره تلاش نماییم در کارهای خیرخواهانه پیش قدم باشیم، عنوان کرد: این جشن، جزیی از فرهنگ حسنه ایرانی- اسلامی است که ریشه در بسیاری از اعتقادات مذهبی و ملی ما ایرانیان دارد.

  رحمانی با بیان اینکه کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد علاوه بر پاکیزگی و طهارت روح باعث کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه خواهد شد، گفت: گسترش این سنت حسنه و مشارکت در آزادی زندانیان دربند و آبرومند را از الویت‌های هر نهادی اعلام کرد و گفت: بلند کردن دست در مقابل دیگران بمنظور انجام امور عام المنفعه، در حقیقت دراز کردن دست‌هایمان به سوی آسمان‌ها است و این توفیق نصیب هر انسانی نمی‌شود.

  فرماندار آبیک در پایان مطرح کرد: با تأسی از سیره نبوی و سنت علوی اولین خیرین این ستاد اولیاء‌دم و شکات پرونده‌ها هستند که با گذشت رضایتمندانه خود در تسریع آزادی مددجویان بیشترین کمک را به این فرآیند دارند. تجربه نشان داده نیکوکارانی که وقت گذاشته و با وجود گرفتاری‌های شخصی در اخذ گذشت رضایتمندانه و بیشتر در آشتی دادن یک زوج در آستانه طلاق تلاش می‌نمایند، اقدام این نیکوکاران جدای از ارزش مادی، منشاء خیرات دیگری هم می‌شود که تحقق آنها صرفا با اعطای یک مال یا یک وجه مشخص هرگز ممکن نخواهد بود.

  گفتنی ست در پایان مراسم گلریزان مبلغ ۲۲۷ میلیون ریال اهدائی از طرف افراد حاضر در مراسم گلریزان ستاد دیه شهرستان برای آزاد چند زندانی جرائم غیر عمد که شناسایی شده بودند جمع آوری شد.

  انتهای خبر/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 3 = دو