گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۴


  عضو شورای روستای زیاران
  مشکلات آستانه قدس رضوی مهم‌ترین عامل ساخت و ساز غیرمجاز در شهرک زیاران است علی کریمی زیارانی اختلاف با اشاره به اینکه آستانه قدس رضوی مانع ساخت و ساز مجاز در شهرک زیاران شده است، گفت: مشکلات آستانه قدس رضوی مهم‌ترین عامل ساخت و ساز غیرمجاز در شهرک زیاران است.

  علی کریمی زیارانی عضو شورای روستای زیاران در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ بزرگ‌ترین مشکل اهالی روستای زیاران را ممنوع کردن ساخت وساز در زیاران دانست و مطرح کرد: به دلیل رو آوردن مردم به ساخت و ساز غیر مجاز احتمال ساخت بناهای غیر مستحکم در این روستا افزایش پیدا می‌کند و در صورت بروز حادثه‌ای مانند زلزله شاهد تلفات زیادی خواهیم بود.

  وی با اشاره به اینکه فعلا آستان قدس رضوی از تمامی جوانب عرصه را تنگ کرده است، تصریح کرد: از سفر رئیس جمهور اعتبار خوبی برای آبیاری قطره‌ای در اختیار استان قرار داده است که آستان قدس رضوی اجازه استفاده از این طرح خوب را به اهالی روستای زیاران نمی‌دهد و اجرای این طرح را مبنی بر پذیرش اجاره نامه می‌دانند.

  کریمی‌زیارانی با اشاره به افزایش ساخت و ساز غیرمجاز در روستای زیاران، تصربح کرد: ساخت و ساز در زیاران به دلیل آستان قدس رضوی ممنوع است و کسی حق ساخت و ساز ندارد.

  این مسؤول با تأکید بر اینکه اکثر ساکنین شهرک زیاران را افراد جوان تشکیل می‌دهند، متذکر شد: یک جوان بخواهد یک خانه بسازد با مشکل رو به رو است. پس به ناچار به ساخت و ساز غیر مجاز روی می‌آورد و نیازمند یک پلیس ساختمان است

  این عضو شورای روستای زیاران  با تأکید بر اینکه باید جلوی حادثه را پیش از وقوع حادثه بگیریم، عنوان کرد: اکثر ساخت وسازها در روستای زیاران به صورت غیرمجاز است و کاری از دست دهیار برنمی‌آید و به دلیل غیرمجاز بودن از هیچ ارگانی تأییده ندارد و در زمان بروز حادثه شاهد حوادث تلخی خواهیم بود که آن روز دیگر کاری از دست کسی بر نمی‌آید.

  این مسؤول در ادامه یادآور شد: عده‌ای کنار رودخانه ساخت و ساز می‌کنند و کسی به آنها توجهی نمی‌کند و کاری به کارشان ندارند و اگر یک خانه‌ای در این روستا ساخته شود خرابش می‌کنند، زیاران ۶ هزار جمعیت دارد به همین دلیل یک دهیار در قاضی‌کلایه با زیاران فرق می‌کند.

  کریمی‌زیارانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار است ساخت و ساز نشود ما زیاران را تخلیه می‌کنیم. هر روزی که وکیل اعلام کرد ما نیز به آن رأی پایبند هستیم. شب می‌بینیم یک ساختمان ساخته شده است و دهیار نمی‌تواند کاری انجام دهد و نیازمند یک پلیس ساختمان است.

   انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت × = 28