گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۲


  امام جمعه آبیک:
  مجلس می‌خواهد با تصویب سقف حقوق ۲۴میلیون حقوق‌های نجومی را قانونی کند امام جمعه آبیک با انتقاد از عملکرد مجلس، اظهار داشت: مجلس می‌خواهد با تصویب سقف حقوق ۲۴میلیون حقوق‌های نجومی را قانونی کند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، اظهار داشت: باید مقابل زورگویان بایستیم امروز مانند دیروز نیست که با یک تشر از هدفمان دور شویم.

  وی افزود: ملت ما با فداکاری از هیچ قدرت و توطئه‌ای هراس نداریم. آمریکا دوست نمی‌خواهد آمریکا خدمتگذاری می‌خواهد که منتفع کشورش را به آنها تقدیم کنند.

  موسوی تصریح کرد: اگر ما تسلیم شویم مسائل هسته‌ای را به ما می‌دهند اما چیزی را که به حیواناتشان می‌دهند به ما می‌دهند آیا انصاف است شیعه علی نوکر آمریکا باشد تا چیزی بدست بیاورد.

  این خطیب جمعه ادامه داد: ما در مقابل آمریکا تا آخرین نفس ایستاده است و زیر بار زور نمی‌رود اینها بیانات امام راحل است.

  امام جمعه آبیک با اشاره به تلاش‌های عده‌ای برای کمرنگ کردن راهیان نوراظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز در این خصوص می‌فرمایند: برای شهدایمان ارزش‌هایی قائل باشید که خداوند برای آنها قائل است. آن چیزی که می‌تواند ملت را سرزنده نگه‌ دارد یادآوری ارزش شهداست.

  ویذافزود: بعضی‌ها با سخن و بدن خود نگاهی به شهادت می‌کنند که درست نیست پاسداری از شهدا و ایثارگران بسیار مهم است همه ملت باید بدانند که ما هرچه بدست می‌آوریم به برکت خون شهداست که علاوه بر مردم باید مسؤولین نیز قدر بدانند.

  وی با اشاره به علل و عوامل جنگ تحمیلی گفت: دشمن در قدرت نظامی کشور احساس ضعف را دید و به خودش جرأت حمله داد اگر بخواهید دشمن را از خود دور کنید باید این را بدانید که نباید احساس ضعف نشان ندهید.

  موسوی متذکر شد: در زمینه اقتصادی ما ضعف خود را نشان دادیم و مثلا گفتن خزانه خالی است، اگر برجام نبود ما حقوق کارمندان خود را نیز با زور می‌دادیم، آب خوردن ما نیز به برجام بستگی دارد؛ اینها همه باعث شد تا دشمن پر رو شود و به خود جسارت دهد.

  خطیب جمعه آبیک عنوان کرد: جریان‌هایی تلاش دارند دفاع مقدس را ضعیف کنند و این مانند این است که نفت یک ملت را استخراج و به دریا بریزند. امروز یکی از مشکلات مردم واردات فراوان است که در مقابل تولید داخلی سد ایجاد کرده است چرا جلوی قاچاق را نمی‌گیرند اینها یا خیلی بی‌عرضه هستند و یا خود نفعی می‌برند.

  وی خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان نور اظهار داشت: آن چیزی که در بیرون از بدن انسان است خوبی‌ها و بدهی‌ها در خود انسان هم هست. در بیرون دشمن است و در داخل نیز وجود دارد.

  این خطیب ادامه داد: همه باید از سیم‌خاردار نفس خود عبور کنیم تا پیروز می‌شویم، آقای من وزرا، سران سه قوه آنطور که باید و شاید نیستند. رئیس مجلس حقوق مدیران را ۲۴ میلیون تصویب کردند که این یعنی قانونی کردن حقوق‌های نحومی که مردم اعتراض کردند؛ از جمله آنها مجمع مردم انقلابی هستند که رئیس‌جمهور گفتند اینها بی‌ادب هستند.

  وی افزود: آن گذشت‌ها در جنگ کجا، کدخدا خوانی کجا؛ شما باید از سیم‌خواردار نفس خود رد بشوید چرا به دروغ می‌گوید که من به وعده‌های خود عمل کردم. تا وقتی که از این سیم‌خواردار رد نشوید به جایی نمی‌رسید.

  امام جمعه آبیک با اشاره به سالروز شهادت ام‌البنین و روز تکریم مادران شهدا، عنوان کرد: امید است خداوند به آنها خیر دنیا و آخرت را عنایت کند.

  وی با اشاره به انفجار بمب در نماز جمعه که توسط منافقین کوردل انجام شده است، گفت: یک روز نماز جمعه را بمب می‌گذارند و یک روز با کفش به پای نماز می‌ایستند و یک روز مسجد را آتش می‌زنند.

  این خطیب با تسلیت به مناسبت سالروز رحلت فرزند امام راحل به بازماندگان ایشان توصیه کرد: ممکن است شما نتوانید مثل جدتان باشید ولی شما می‌توانید مانند پدرتان باشید زیرا مردم از شما این انتظار را دارند نگذارید خناسان در لباس دلسوزی دور شما جمع شوند و به شما ضربه بزنند.

  موسوی در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید مسؤولین اقتصاد مقاومتی را در عمل اجرا کنند، گفت: اگر ما به اقتصاد مقاومتی عمل می‌کردیم امروز اقتصاد ما به اینجا نمی‌رسید.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 × پنج =