گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۸


  مدیر مدرسه علمیه زینبیه خواهران شهرستان آبیک
  نقش بانوان طلبه در مقابله با دشمن در جنگ نرم غیرقابل انکار است مدیر مدرسه علمیه زینبیه خواهران شهرستان آبیک با اشاره به نقش مادران در تربیت فرزندان، اظهار داشت: نقش بانوان طلبه در مقابله با دشمن در جنگ نرم غیرقابل انکار است.

  فاطمه لطفی مدیر مدرسه علمیه زینبیه خواهران شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ از حضور تأثیرگذار مبلغین مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) شهرستان آبیک در طرح تبلیغ جهادی برای محرومین، خبر داد و کفت: حضور بانوان طلبه در روستاهای دور شهرستان آبیک مورد استقبال ساکنین قرار گرفت.

  وی با اشاره به اینکه به همت مدیر و معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) شهرستان آبیک، در دهه‌ی دوم ایام عزاداری حضرت صدیقه کبری(س) مبلغین مدرسه علمیه زینبیه(س) با شرکت در طرح تبلیغ جهادی برای محرومین به روستاهای دور و محروم به صورت گروهی حاضر شدند، گفت: حضور بانوان در پاکسازی جامعه از تهاجم فرهنگی بسیار موثر است.

  لطفی اضافه کرد: در این طرح محمودی معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) با همکاری بسیج مناطق محروم را شناسایی کرد و با برنامه‌ریزی و مساعدت‌های مدیر مدرسه علمیه خواهران زینبیه(س) طلاب مبلغ را به صورت گروه‌های چهار نفره اعزام شدند.

  این مسؤول با بیان اینکه مسؤولین هیأت‌ها و روستاها با برقراری تماس تلفنی از حضور این مبلغین جهادگر در عرصه‌ی علم و بصیرت کمال تشکر را از این حوزه علمیه داشتند و خواستار ارتباط بیشتر فی مابین حوزه علمیه و هیأت و مساجد شدند، گفت: این نشاندهنده نقش سازنده بانوان در جامعه است.

  مدیر مدرسه علمیه زینبیه خواهران شهرستان آبیک به مزایای تحصیل در حوزه علمیه پرداخت و افزود: شاگردی مکتب امام صادق‌(ع)، دریافت مدرک تحصیلی کارشناسی‌(سطح دو) مورد تأیید وزارت علوم، تحصیل رایگان و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر حوزه و دانشگاه از مزایای تحصیل در حوزه علمیه است.

  وی با تأکید بر اینکه بانوان رکن اصلی جامعه بوده و به عنوان سقوط یا پیشرفت جامعه نقش محوری دارند که امروز وسیله‌ای برای تهاجم فرهنگی دشمن شده‌اند، گفت: دشمنان اسلام و اهل بیت برای انحراف جامعه، سرمایه‌گذاری زیادی بر روی قشر بانوان کردند که می‌توان با جذب استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه خواهران و تربیت الهی آنان، نقشه دشمنان را خنثی کرد.

  لطفی ادامه داد: حوزه علمیه، یکی از مناسب‌ترین بسترهای کمال‌جویی است و خواهرانی که تشنه معارف ناب اهل بیت(ع) و قرآن هستند و هم شوق خدمت به هم نوعان و دین مبین اسلام دارند با حضور در مدارس علمیه به این مهم می‌پردازند.

  این مسؤول در ادامه به اهداف حوزه‌های علمیه خواهران اشاره کرد و یادآور شد: تربیت خواهران دین شناس، صاحب‌نظر و توانمند در تبلیغ و تدریس به ویژه با رویکرد پاسخ‌گویی و حل مسائل زنان از جمله اهداف مدارس علمیه خواهران است.

  مدیر مدرسه علمیه زینبیه خواهران شهرستان آبیک تصریح کرد: ما در جامعه امروز به افراد متخصصی نیاز داریم که بتوانند به ابعاد روحی و معنوی انسان‌ها خدمت کنند چرا که نیازمندی‌های جامعه در ابعاد روحی و روانی بسیار حائز اهمیت است.

  وی اظهار داشت: کسی که به قصد خدمت به دین و هدایت انسان‌ها، به سراغ کسب معارف دینی برود، می‌تواند شاهد عنایات الهی و تغییرات ویژه در زندگی خود باشد چرا که خدمت به دین، ارزشمندترین خدمت است.

  وی با تأکید بر این‌که نسل امروز انقلاب باید با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب آشنا شوند، متذکر شد: جوانان امروز را باید با انقلاب اسلامی ایران، و اندیشه امام راحل آشنا کرد،

  لطفی در پایان اضافه کرد: چرا که تداوم انقلاب و آرمان‌های آن در گرو زنده نگه داشتن اندیشه انقلاب در نسل‌های آینده انقلاب است و در این میان حوزه‌های علمیه خواهران می‌توانند با ارتباط با خواهران و جامعه زنان و دختران کشور نقش خود را در شناساندن اندیشه امام راحل و انقلاب ایفاء کند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه + 2 =