گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۳


  مدیر کمیته امداد امام خمینی آبیک:
  ۱۴ پایگاه سیار و ثابت در شهرستان آبیک آماده دریافت کمک‌های خیرین است مدیر کمیته امداد امام خمینی آبیک با اشاره به پیشرو بودن نوروز باستانی گفت: ۱۴ پایگاه سیار و ثابت در شهرستان آبیک آماده دریافت کمک‌های خیرین است.

  قربانعلی ملاحسنی مدیر اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به نزدیک شدن به بهار طبیعت و نوروز باستانی مطرح کرد: بروشور و بنرهای جشن نیکوکاری با شعار «بهار همدلی، شکوه مهربانی» در شهرستان آبیک توزیع شده است.

  وی افزود: پایگاه‌های ثابت شامل یک پایگاه مرکزی زیر پل عابر پیاده شهر آبیک، یک پایگاه در مرکز نیکوکاری مسجد ولیعصر(عج)، بلوار امام و خیابان شریعتی شهر آبیک، مرکز نیکوکاری مسجد ۱۴ معصوم(ع) شهر خاکعلی و دو پایگاه در مصلاهای نماز جمعه شهرها پایگاه‌های ثابت کمیته امداد می‌شود.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آبیک با اشاره به برگزاری جلسه ستاد احسان و نیکوکاری در روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه جاری در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آبیک ادامه داد: مراسم نمادین جشن نیکوکاری روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه در دبیرستان دخترانه متوسطه دوره اول زهره بنیانیان شهر آبیک برگزار می‌شود.

  این مسؤول از توزیع ۱۳ هزار پاکت در بین دانش‌آموزان برای دانش‌آموزان خبر داد و اظهار داشت:این بروشورها به همراه بروشور بهار همدلی و شکوه همدلی با ایجاد انگیزش در بین دانش‌آموزان توزیع شده است تا دانش‌آموزان نیز با شرکت در این امر خیر به دوستان خود کمک کنند.

  ملاحسنی عنوان کرد: ستاد احسان و نیکوکاری داریم که کل روسای ادارات دعوت شده است که احسان کلید خورد، ادامه داد:  روز پنجشنبه کمیته امداد امام خمینی در یک پایگاه امداد؛ ۴ پایگاه توسط مرکز نیکوکاری ولیعصر؛ ۲ پایگاه توسط مرکز نیکوکاری مسجد چهارده‌ معصوم خاکعلی و جمعه در مسجد نماز جمعه دایر می‌شود که سرجمع ۷ پایگاه ثابت دایر می‌شود.

  وی اضافه کرد: ۷ پایگاه‌ سیار که به صورت دو نفری به مراکز از جمله درمان، اشتغال که به کسبه مراجعه می‌کنند، حوزه مشارکت‌های مردمی، مراجعه به افراد خیر؛ مراجعه به شرکت‌ها حوزه مالی که به بانک‌ها، مراجعه به حوزه ساختمان نیز یه فروشندگان مصالح و جامعه مهندیسن، مراجعه می‌کنند.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی آبیک با بیان اینکه هفته احسان از شنبه آغاز می‌شود تا جمعه ادامه دارد، گفت: برای استفاده از طرح پنل‌های خورشیدی ۱۵۰ نفر پیشنهاد دادیم که ۲ موافقت شده است که اجرایی و به بهره‌برداری می‌رسد. وام این طرح ۵ ساله است که ماهیانه ۸۵۰ هزار تومان است که با یک قرارداد ۲۰ ساله این حرکت انجام خواهد شد.

  این مسؤول از جشن عاطفه‌ها به عنوان بستر و ظرفیت مناسبی به منظور ترویج بیش از پیش سنت حسنه احسان و نیکوکاری در جامعه نام برد و گفت: برگزاری این جشن ملی ضمن رفع مشکلات دانش‌آموزان نیازمند زمینه ترویج سنت‌های حسنه را در جامعه فراهم می‌کند.

  وی گفت: کمیته امداد امام خمینی با برگزاری جشن نیکوکاری در آستانه عید نوروز تحقق این هدف را سهل و آسان کرده است، تا بتواند در کوتاه‌ترین زمان کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران را به نیازمندان جامعه برساند.

  این مسؤول ادامه داد: این جشن فرصتی است تا هر فردی به اندازه توان مالی‌اش سهمی از درآمد خود را برای تأمین نیازهای ضروری یتیمان اختصاص بدهد، تا همه با یکدیگر عید نوروز را جشن بگیرند.

  ملاحسنی در پایان تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی حلقه واسط بین خیران و نیازمندان است تا خانواده‌هایی که توان مالی خوبی دارند، هدایای آنها را به نیازمندان برساند تا موجب ترمیم دل‌های شکسته یتیمان شود و لبخند شادی عید نوروز را بر لبان آنان بنشاند.

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  چهار − = 2