گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۹


  امام جمعه آبیک
  چهار سال وقت ملت انقلابی ایران با برجام تلف شد امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه برجام چیزی جز یک نوزاد مرده نبود، گفت: چهار سال وقت ملت انقلابی ایران با برجام تلف شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ حجت‌الاسلام سیدابوتراب موسوی در خطیه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر آبیک که در مسجد ولبعصر(عج) برگزار شد، اظهار داشت: کسانی که جگرشان برای برقراری رابطه لک زده است، مگر در ۴۰ سال پیش امریکا اینجا نبود مگر دوران پهلوی را فراموش کرده اید مگر جز دار و دسته پهلوی بودید این از آمریکا حمایت می‌کنید.

  وی افزود: مگر می‌توانید شما بیشتر از شاه برای آمریکایی‌ها خوش خدمتی و خوش شخصی کنید. مگر آمریکا نبود که شاه را به کشورش راه نداد از اول انقلاب یک روز نبود که آمریکا جنایت نکند فرزندان بی‌گناه را نکشد. مگر آمریکا نبود مرجع اسلام را از کشور تبعید کرد و ۱۵ سال وی را از خانه و کاشانه آواره کرد شاه به دستور آمریکا حرکت می‌کرد شاه حضرت امام را آواره کشورها کرد.

  IMG_20170303_121636

  موسوی ادامه داد: شما که امروز دم از امام می‌زنید مگر امام نبود که تسخیر لانه جاسوسی را تأیید کرد و گفتند این انقلاب دوم است مگر امام نگفتند از آمریکا نترسید که اگر متحد باشید امریکا هیچ غلطی نمی‌کند. شما چرا فراموش کرده‌اید مگر امریکا ۷۰ سال در ایران نبود آیا اقتصاد کشور ما خوب بود مگر یادتان نمی‌آید مردم از گرسنگی کودکان خود را به چرا می‌بردند. خجالت نمی‌کشید.

  برای کشور ننگ است که رئیس‌جمهور یک کشور انقلابی آمریکا را کدخدا بداند

  این خطیب تصریح کرد: رئیس حمهور یک کشور انقلابی آمریکا را کدخدا بداند این ننگ نیست مگر آمریکا نیست که برادران و خواهران ما را در بحرین و عراق و سایر کشورها می‌کشند.

  موسوی متذکر شد: ننگ بر شما اگر این همه فجایع را فراموش کرده باشید. شما از آمریکا می‌ترسید این عیب بزرگی است. آمریکا به عربستان دستور داد برج دوقلوی خود را بترکاند و آن روزی که لانه جاسوسی‌اش تسخیر شد ابهت توخالی آمریکا شکست.

  وی تصریح کرد: صحبت ترس نیست آمریکا خیلی ضعیف شده است دروغ می‌گویند امروز روز خوش ماست. صحبت صحبت ترس نیست لابد علاقه دارید یک دروغ در لباس مسؤولیت به دشمن خود علاقه بورزد. هیچ علاقه‌ای بدون نقطه مشترک نیست. چرا وسوسه می‌شوید دوباره مذاکره کنید چهار سال وقت این ملت را هدر دادید و هیچ چیزی به دست نیاوردید.

  امام جمعه آبیک با اشاره به شنبه چهارده اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد اظهار داشت: به کمیته امداد کمک کنید و ما نیز باید او را امداد کنیم که بیشتر به مستمندان کمک کند امام راحل بود که درد نیازمندان را درک می‌کردند و گفتند که دولت باید برای محرومین دل بسوزاند.

  وی افزود: آن فردی که حقوق ۲۰۰ میلیونی می‌گیرد نمی‌داند مستمند یعنی چه آنقدر که محرومان را زیر پای خود له می‌کنند. روحانیون که مسؤولیت دارند بدانند که موظف هستند با مستمندان بیشتر جلسه و مراوده داشته باشند.

  موسوی خاطرنشان کرد: می‌روند با امام تجدید میثاق می‌کنند و در زمان سخنرانی نام رهبر را می‌آورند ولی به سخنان ایشان عمل نمی‌کند مگر ایشان نگفتند کشتی‌های حامل کالای قاچاق را با موشک بزنید. ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور شده است که باعث شده است ۷۵ درصد کارخانه‌ها تعطیل شده است چرا هیچ کشتی قاچاق را آتش نزدید.

  این خطیب خاطرنشان کرد: در خصوص مذاکره و رفع تحریم‌ها آقای رئیس‌جمهور گفتند در روز اجرای برجام همه تحریم‌های بانکی و مالی حذف خواهد شد در سال گذشته. ایشان گفتند به ملت ایران می‌گویم در روز اجرای برجام تمامی تحریم‌های تسلیحاتی نیز لغو خواهد شد ولی ایشان در سفر اهواز گفت: دهها سال طول می‌کشد که تمامی آثار تحریم‌ها از بین برود ولی آقای سیف گفت چیزی از این توافق نصیب ما نشد. رئیس‌جمهور گفت: شرمنده نشدیم ما همه وعده‌ها را عملی کردیم. قول داده بودند طی ۱۰۰ روز مشکل اقتصادی را رفع شود، اشتغال ایجاد کنند مردم به جایی برسند که نیاز به یارانه نداشته باشند؛ آیا اینها عملی شد.

  وی متذکر شد: با بودن این قطعنامه‌ها ایران ۱۱ تن اورانیوم غنی‌سازی کرد ولی بعد از لغو ابن قطعنامه به فرمایش رئیس‌جمهور هیچ کاری ایران نکرد. ایران می‌توانست ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده داشته باشد الان تنها ۱۰۰ کیلو دارد پس بقیه کجاست.

  موسوی خاطرنشان کرد: سیل سیستان و بلوچستان رخداد طبیعی و سیل و ریزگرد خوزستان عذاب الهی است آیا مردم خوزستان کم دفاع کردند از انقلاب. چرا صادقانه حرف نمی‌زنید چرا به گردن خداوند می‌اندازید.

  وی افزود: مسؤولان گزارش دهند که چه کارهایی برای اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند دشمن می‌خواهند مردم را از انقلاب جدا کنند و ما هم همانطور حرف بزنیم. تحریم‌ها را جوری برمی‌دارند که مشکلات حل نشود.

  پادزهر حیله آمریکا اقتصاد مقاومتی است

  مسؤولین می‌دانند راه چاره برجام و مذاکره با شیطان نیست راه چاره برد برد نیست. آن اندازه که به امریکا توکل می‌کنند به خدا توکل  به مردم و داخل تکیه می‌کردند به ‌پیروزی می‌رسیدند. مذاکره هیچ تأثیری در کم کردن دشمنی آمریکا نداشت.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 − چهار =