گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۱۳:۲۰


  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آبیک خبر داد
  اهدای ۱۶۱ فقره وام خوداشتغالی جهت توانمندسازی محرومین در آبیک مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آبیک از اهدای ۱۶۱ فقره وام خوداشتغالی جهت توانمندسازی محرومین در آبیک خبر داد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ پیش از ظهر امروز قربانعلی ملاحسنی مدیر اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آبیک به مناسبت ۱۴ اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد به فرمان امام راحل، در سخنرانی پیش از خطبه‌ها در مسجد ولیعصر(عج) اظهار داشت: کمیته امداد جهت بالا بردن آموزه‌های دینی مددجویان کمیته امداد، کلاس‌های آموزشی با همکاری حوزه علمیه خواهران شهرستان آبیک ویژه بانوان شهرستان آبیک برگزار می‌شود.

  وی افزود: توجه به حوزه اشتغال یکی از مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد است. دهه چهارم کمیته امداد در راستای شناسایی توانمندی و کمک به ارتقای توانمندی تحت پوشش‌های کمیته امداد است با پرداخت وام جهت اشتغال، کلاس های آموزشی و سایر اقدامات در این راستا حرکت کردیم.

  ملاحسنی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آبیک در حوزه اشتغال از ابتدای سال تا به امروز ۱۶۱ فقره وام جهت اشتغال به افراد تحت پوشش خود داده است.

  این مسؤول اضافه کرد: جهت کمک بیشتر یه مددجویان وام‌ها فقط به صورت کارمزدی بوده و هیچ سودی نداشته و سعی داشتیم بازپرداخت طوری باشد که خانواده بتواند نسبت به بازپرداخت آن اقدام کند به همین دلیل اکثر وام‌ها با بازپرداخت ۶۰ ماهه است.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه در حوزه مسکن خانواده‌های تحت پوشش بلاعوض بوده است، تصریح کرد: کمیته امداد به عنوان واسطه در این سال‌ها عمل کرده است. ما آمادگی داریم در بحث حمایت از ایتام از افراد ثبت نام کنیم.

  وی متذکر شد: از ساکنین شهرستان آبیک تنها ۱۱ هزار خانوار مشترک صندوق صدقات کوچک هستند. یعنی از از هر ۳ خانوار ۱ خانوار صندوق صدقات کوچک دارد که قابل قبول نیست.

  ملاحسنی در ادامه تصریح کرد: افرادی زیر پوشش طرح محسنین قرار می‌گیرند که سرپرست خانواده آنان به دلیل داشتن بیماری خاص، از کار افتادگی و عدم توانایی انجام کار، خودش هزینه‌بر است و نمی‌تواند برای معیشت خانواده مثمرثمر باشد.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آبیک یادآور شد: زمانی که ظرفیت حامیان فرزندان افراد طرح محسنین تکمیل شود، حمایت خیران از سرپرست آنان در اولویت بعدی قرار گرفته و زیر پوشش حمایت خیران و حامیان قرار می‌گیرند.

  این مسؤول تأکید داشت: دغدغه جدی و مورد تأکید رهبری امروز نیز رسیدگی به حال نیازمندان است البته این توجه از ابتدای انقلاب با تشکیل سریع کمیته امداد مورد توجه بوده است تا به حال نیازمندان رسیدگی کنیم.

  وی خاطرنشان کرد: در این راستا بحث ایجاد اشتغال، کارهای فنی و حرفه ای، بحث جهیزیه، کارافتادگان، بیماران، دانش آموزان و دانشجویان و … مورد توجه امداد است.

  ملاحسنی در پایان با بیان اینکه مردم شهرستان آبیک متدین هستند و در دین اسلام کمک به ایتام بسیار قرآن و ائمه‌اطهار نقل شده است، گفت: ما در ایام پایانی سال قرار داریم در ۱۸ اسفند ماه مراسم زنگ نیکوکاری در مدارس داریم و امیدوارم مردم خیر آبیک در این روز حاضر و ما و افراد نیازمند را تنها نگذارند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × هفت = 21