گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۸:۳۸


  چرایی عدم گرامیداشت حماسه ۹ دی در آبیک/سپاه و آموزش و پرورش پیشگام در اجرای برنامه‌های هفته بصیرت یوم‌الله ۹ دی در شهرستان آبیک در سکوت به پایان رسید و برنامه‌های دهه بصیرت در شهرستان آبیک تنها به برگزاری چند جلسه و نشست روشنگری از سوی سپاه ناحیه امام صادق(ع) و آموزش و پرورش خلاصه شد اما در امروز هیچ برنامه متمرکز شهرستانی برای گرامیداشت حماسه ۹ دی برگزار نشد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ فتنه سال ۸۸ پیش از انتخابات توسط دشمنان طراحی و برنامه‌ریزی شد و افراد بسیاری که ادعای مشارکت و یاوری در انقلاب را داشتند با واسطه یا مستقیم با دشمنان قسم خورده نظام همکاری کرده و پیاده نظام استراتژی دشمن شدند.

  به یقین اگر یکی از این فتنه‌ها در هر کشور خارجی پیاده می‌شد آن کشور را به مرز فروپاشی می‌کشاند. فهرستی از خیانت‌ها و جنایت‌های برخی از فتنه‌گران و همپالگی‌های آنها وجود دارد که هیچ گاه از صفحه تاریخ معاصر پاک نمی‌شود.

  متهم کردن نظام به دروغ، تقلب و پافشاری کردن برآن، رمز آشوب‌های ماه‌های اول سال ۸۸ بود. این رویکرد با قانون‌گریزی و عدم پذیرش رأی نهادهای فیصله بخش شروع شد و سرانجام سر از براندازی نرم و همزبانی با رسانه‌های دشمن برآورد.

  کمترین جرم بازی خورده‌های فتنه، ایجاد شکاف در وحدت و انسجام ملی و تبدیل یک پیروزی بزرگ به آشوبی کور بود. حرمت‌شکنی، اهانت به مقدسات و حمله به ارزش‌ها رویکرد اصلی مخالفان نتایج انتخابات بود تا جایی که شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه را برای همراهی با منافقین و ضد انقلاب علناً در روز عاشورای ۸۸ سر دادند.

  متأسفانه برخی از فتنه‌گران حتی پس از سخنان روشنگرانه رهبری نیز بر مواضع خود اصرار کردند و در این امتحان مردود شدند اما مردم مانند دوران دفاع مقدس و تسخیر لانه جاسوسی این بار هم با بصیرت خود به میدان آمده و از ولایت فقیه پشتیبانی کرده و بین دوست و دشمن تفاوت قائل شدند.

  در ۹ دی مردم به صورت خودجوش برای دفاع از نظام به خیابان‌ها آمدند و اگر مردم نبودند ممکن بود جنگ داخلی که اکنون در عراق و سوریه رخ داده در ایران هم اتفاق بیفتد زیرا این امر یکی از استراتژی‌های دشمنان نظام است.

  متأسفانه بصیرت برخی خواص از مردم عادی کمتر بود و پس از گذشت چند سال از جریان فتنه هنوز از سران فتنه حمایت می‌کنند و به نوعی ادامه دهنده استراتژی دشمن هستند.

  امروز مردم از عدم دشمن شناسی مسئولانی که قصد کوچک ساختن حماسه ۹ دی را دارند، انتقاد دارند. افرادی که موضع خود را در خصوص ۹ دی بیان نمی‌کنند بصیرت کافی نسبت به دشمنان داخل و خارج ندارند و گمان می‌کنند هر کس که درکنار آنها است دوست ملت می‌باشد.

  در جنگ تحمیلی همه ملت در برابر یک دشمن خارجی ایستادگی می‌کردند اما در فتنه ۸۸ برخی خواص مقابل نظام ایستادند. برخی از مسئولان درک نکردند که آن‌ها هم مانند سایر مسئولان متصدیان نظام هستند و به اشتباه خود را مالک کشور می‌دانستند که همین مساله عامل گمراهی آنان شد.

  اگر مسئولی دشمنان نظام را بشناسد و در مقابل آنها سکوت کند به نظام خیانت کرده است. اگر سکوت مسئولان در مورد مساله فتنه ۸۸ ناشی از رعایت مصالح خود باشد خیانت به نظام، رهبری، شهدا و آحاد مردم محسوب می‌شود.

  نیروهای جوان و ارزشی در شهرستان آبیک، به اجرای برنامه‌های با کیفیت و در حد مقبول در جهت آگاه سازی و روشنگری اذهان عمومی مردم پرداختند و به همین جهت نیز تلاش‌های بسیار زیاد وصف ناپذیری نیز انجام دادند ولی متأسفانه در شهرستان آبیک هیچ برنامه یا همایش متمرکز شهرستانی با حضور مسؤولین و قشرهای مختلف مردم برگزار نشد.

  از سویی دیگر عموم مردم توقع بسیار زیادی از مسئولین اجرایی و همچنین نمایندگان دولت تدبیر و امید داشتند تا با تبلیغات گسترده شهری حماسه حضور مردمی ۹ دی در زمینه دفاع از انقلاب اسلامی را گرامی بدارند ولی انتظار مردم به یاس تبدیل شد زیرا هیچ تبریکی از سوی این مسئولین بیان نشده و نمایندگان دولت یازدهم که اختلاس‌های مختلف و نیز تخلف حقوق‌های نجومی در آن صورت گرفته است از نصب چند بنر کم هزینه در سطح معابر مختلف شهر نیز برای تبیین ابعاد فتنه یا حداقل خلق حماسه ۹ دی برای رسواسازی فتنه‌گران خودداری کردند.

  از سوی دیگر نه تنها اطلاع رسانی برنامه ۹ دی از سوی مسئولین اجرایی و دولتی در شهرستان آبیک بسیار کمرنگ صورت گرفت بلکه برنامه اصلی و محوری شهرستان که تجمع روز ۹ دی می‌باشد، نیز برگزار نشد.

  برنامه‌های دهه بصیرت در شهرستان آبیک تنها به چند جلسه روشنگری سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک و آموزش و پرورش خلاصه شد.

  بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در ۲۵ شهریور ماه سال ۸۹ «باید حواسمان را جمع کنیم، بفهمیم که: «من نام لم ینم عنه»؛ اگر ما اینجا خواب برویم، جبهه‌ی دشمن، پشت سنگر خودش معلوم نیست خواب رفته باشد؛ او بیدار است، علیه ما توطئه خواهد کرد. به نظر من، فتنه‌ی سال ۸۸ هم همین بود؛ برای ما یک زنگ بود، یک زنگ بیدارباش بود.»

  در پایان لازم به ذکر است دشمنان خارجی و نفوذی‌های داخلی، روز نهم دی را فراموش کرده‌اند؛ آن کسانی که فکر می‌کنند در این کشور یک اکثریتی خاموش و مخالف با نظام جمهوری اسلامی‌اند، یادشان رفته است که سی و چهار سال است که هر سال در بیست و دوم بهمن، در همه‌ی شهرهای این کشور، جمعیت‌های عظیم به دفاع از نظام جمهوری اسلامی بیرون می‌آیند و شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + 5 =